Ali Babacan'ın Meclis'teki ilk milletvekili belli oldu

Ali Babacan'ın Meclis'teki ilk milletvekili belli oldu

AKP'den istifa eden bağımsız milletvekili Mustafa Yeneroğlu’nun Ali Babacan'ın teklifini kabul etmesiyle, Yeneroğlu Babacan'ın

AKP'den istifa eden bağımsız milletvekili Mustafa Yeneroğlu’nun Ali Babacan'ın teklifini kabul etmesiyle, Yeneroğlu Babacan'ın Meclis'teki ilk milletvekili oldu.

AKP'den istifa eden İstanbul Bağımsız Milletvekili Mustafa Yeneroğlu'nun, Ali Babacan'ın yaptığı teklifi kabul ettiği belirtildi. Yeneroğlu, Babacan tarafından kurulacak partinin yönetim kadrosunda yer alacak.

Yeniçağ gazetesinde yer alan habere göre; Yeni parti hazırlıklarını tamamlamak üzere olan Ali Babacan, AKP'den istifa eden İstanbul Bağımsız Milletvekili Mustafa Yeneroğlu'na, partisinin yönetim kadrosunda yer almayı teklif etti.

Yeneroğlu teklife olumlu yanıt verirken, “Benim siyaset anlayışıma Ali Babacan’ın profili çok daha uyuyor. Babacan lider odaklı değil bir kadro hareketi olacağız ve toplumun tüm renkleri kendisini bulacak diyor. Temiz siyasete inanan, özgürlükçü Türkiye hayali taşıyan bir kadro Türkiye’yi çok sağlıklı bir sürece götürebilir” dedi.

AKP’den istifa eden İstanbul milletvekili Mustafa Yeneroğlu'nun, bir süredir Ali Babacan ve ekibiyle görüşmelerde bulunduğu belirtildi.

Politika