ALIŞAMADIK İşte Mücahit Birinci'nin yaptıkları

ALIŞAMADIK İşte Mücahit Birinci'nin yaptıkları

AK Parti MKYK Üyesi AK Parti MKYK Üyesi Mücahit Birinci, eski paylaşımlarını unutunca, üst perdeden yanıt vermeye başladı. Gün içinde ABC Gazetesi'nde DarkWebhaber'in Tweetini alıntı yaparak 'Çok şaşırtıcı' diye paylaştık

Mücahit Birinci buna 'İdrak yolları açıksa şaşırtıcı değil...' diye yanıt verdi.


İdrak yollarından devam edersek, Birinci'nin yine şaşırtmayan açıklamalarına bakalım.

1. 
Habertürk'te 'Enine Boyuna' adlı programda eski Merkez Bankası Başkanı Ağbal'ın görevden alınması gündeme gelince stüdyoda gerginlik yaşandı.

Ersan Şen ile AKP'li Birinci arasında geçen diyalog şöyle:

Ersan Şen: Naci Ağbal gibi bir insanı, Merkez Bankası Başkanlığına getirip de sabahın 4'ünde niye görevden alıyorsunuz, gerekçesi ne arkadaş. Ne yaptı bu adam?

Mücahit Birinci: Anayasal yetkisi var.

Şen: Hiçbir şekilde hukuk devletinde 'anayasal yetkisi vardır' diyerek işin içinden kurtulamazsınız. Çünkü o anayasal yetkinin kullanılmasının maliyeti bize.

Birinci: Alışacaksınız, alışacaksınız

Şen: Hayır hiçbir şeye alışmayacağız

 

2.

Beylikdüzü Belediye Başkan Yardımcısı Mülayim Demirtaş  iddiasına göre: Baba oğul FETÖ aşığı bunlar
Mülayim Demirtaş'ın sosyal medya hesabından paylaştığı videoda Birinci 15 Temmuz sonrası şunu söylemiş. 
Babası Yavuz Bahadıroğlu tavsiyesi üzerine, AKP ile ilgili evraklarını çöpe atmasını istemiş. 
Baba oğulun, FETÖ aşığı olduğunu iddia ediyor. Ayrıca Birinci'nin Kıbrıs'taki kumarhanede yaptıklarını anlatacağını belirtiyor.
Mülayim Demirtaş'ın videosu

 

3.

Beş bin liralık atkı

Birinci, beş bin TL değerindeki atkısının eleştirilmesine, "Biz kimiz de o atkıyı takabiliyoruz dimi... Mütedeyyinler, maneviyata sahip insanlar kim ki... Dünyanın meşru nimetlerinden tek, azınlık ama egemen düşüncenin kurşun askerleri faydalanır. Bu azgın azınlığa göre biz, 'Bizimkiler' dizisindeki kapıcılarız" sözleriyle yanıt veren Mücahit Birinci, katıldığı bir televizyon programında, ekonomik gelişmeleri değerlendirdi.

Türkiye'nin büyüme rakamlarında OECD'de birinci sırada, dünyada 3. sırada olduğunu, artan rakamların bazı marketlerin "fahiş fiyat" uygulamasından kaynaklandığını belirterek, "Enflasyonist baskı var. Şimdi enflasyonist baskıyı reddetmek olmaz. Enflasyon biraz da psikolojik bir hadisedir. Bu iş kararlılıkla, kararlılığın vatandaş tarafından satın alınmasıyla, vatandaşın içselleştirilmesiyle hadise ortaya çıkar. Nasıl yüzde 70'lik enflasyonu tek hanelere indiren AK Partidir, yine bu işlerin reçetesi AK Parti'dir." ifadelerini kullandı., Türkiye'nin büyümede dünyada 3. sırada olduğunu belirterek, enflasyon rakamlarının "psikolojik" olduğunu savundu.

birinci-atki.jpg

4.

En son iddia ise Mücahit Birinci'nin bir kadını taciz ve tehdit etmesi yönünde. Sosyal medyada yer alan iddialar AK Parti Genel Merkezine kadar ulaşmış. 
Birinci, Whatsapp görüşmelerinin yer aldığı iddiaları kabul etmiyor. Ancak her ne kadar inkar ederse etsin, telefon numarası ve fotoğraflar tacizi ortaya çıkarıyor.

bir1.png

whats.png

5.

Yine sosyal medyada yer alan iddiaya göre, Birinci, Kastamonu'daki sel sonrası bölgeye gidiyor ve Cumhurbaşkanlığına ait resme evrakı semaverde yakıyor.

 

 

Politika