Almanya'da yerel yöneticiler daha etkin bir mücadeleden yana

Almanya'da yerel yöneticiler daha etkin bir mücadeleden yana

Ahlen Belediye Başkanı Dr. Alexander Berger, salgınla daha etkin mücadele ve savaşmak için hızlı kararlar talep etti

Mehmet Tanlı / Almanya

Salgınla mücadele Almanya’da yerel politikacıları da germiş bulunuyor . Binlerce Türk kökenlinin de yaşadığı Almanya’nın eski madenci kenti Ahlen’de, hem politikacılar hem de Ahlen halkı korona virüs salgınına karşı daha sert önlemler alınması çağrısında bulundular. Belediye Başkanı Alexander Berger, "Halkın artık sabrı tükendi" diyerek Berlin’deki federal hükümetten "mümkün olan en kısa sürede bağlayıcı düzenlemeler, kararlar, alkış beklenmemesi gereken net önlemler ve daha çok doz Aşı talep ediyoruz. Ancak sadece bunlara şiddetle ihtiyaç var ve topluma "ölümcül bir virüsle boğuştuğumuzu" hatırlatabilir.” dedi.

img-8843.jpeg

(Ahlen Belediye Başkanı Dr. Alexander Berger)


Memurlar evlerde çalışmalı

Ahlen Belediyesi öncülüğünde şehir yönetimi tedbirleri artırmak pandemi ile mücadeleyi daha sıkı biçimde ele almak istiyor. Örneğin mevcut olan tedbirlerin artırılması, zorlayıcı kuralların hayata geçirilmesi - evlerin çalışma ofisine çevrilmesi isteniyor. Büroda yapılan her hizmetin geçici olarak ev ofisinde de gerçekleştirilebileceğini söyleyen Başkan Dr. Berger, salgının artmamaması, vaka ve ölüm sayılarının artmaması için şirketlere, kurumlara ve yetkililere bu konuda Ahlen Belediyesini örnek almalarını tavsiye etti.

img-8844.jpeg

Ahlen Asayiş dairesi de bu arada aralıksız olarak şehirde korona ve karantina kurallarının ihlal edilmesini önlemek için kontrollerine devam etmektedir .

Dünya