Altay Spor Kulübü, kripto parasını ICRYPEX ile işbirliği yaparak kullanıma sunuyor

Altay Spor Kulübü, kripto parasını ICRYPEX ile işbirliği yaparak kullanıma sunuyor

Spor kulüplerinin taraftarlarıyla yeni nesil etkileşim kurmak ve gelir modeli yaratmak için başvurduğu taraftar tokenlara Altay Altay Spor Kulübü’nün ALTAY TOKEN Altay Token’ını da ekleniyor.

Dünya genelinde kullanılabilir 28 fan token’ın toplam piyasa değeri 491 milyon doları aştı.

Kripto para borsası ICRYPEX işbirliğiyle geliştirilen Altay Token, 0,80 TL üzerinden 13 Eylül’de ön satışa sunulacak. Yapılan açıklamada ön satışın 16 Eylül’de tamamlanmasıyla birlikte 17 Eylül’de gerçekleşecek halka arzda ALTAY TOKEN’ın fiyatının 1,00 TL olacağı belirtildi.

Ön satışın ardından işlemlerin açılmasıyla fiyatının 1 TL olacağı belirtildi. Her kazanılan maçta Altay Token yakılacak / Şampiyona olursa 1 milyon adet token yakacak
Ethereum tabanlı bir “Utility Token” olan ALTAY TOKEN Altay Token’ın bir bölümünün kulübün her başarısının ardından yakılacağını belirten ICRYPEX CEO’su Gökalp İçer, “Eylül ayında ön satışa sunacağımız ALTAY TOKEN Altay Token’ın toplam arza ulaşabilmesi için 25 yıllık bir süre gerekiyor. Her yıl, kilitli olan ALTAY TOKEN Altay Token’ların yüzde 2,5’inin kilidini kaldırarak dolaşıma alacağız.

Bu arz sürecinde kulübün kazandığı her maçın ardından belli miktarda ALTAY TOKEN’ı Altay Token’ı kalıcı olarak dolaşımdan çıkaracağız. Böylece arzı azaltarak ALTAY TOKEN Altay
Token’ın değerini artıracağız. Bu sezon lige güzel bir başlangıç yapan Altay’ın başarıları devam ettikçe yakılan token sayısı da hızla artacak. Altay’ın şampiyon olması durumunda ise 1 milyon adet ALTAY TOKEN Altay Token yakmayı planlıyoruz” dedi.

Rakamı artırma konusunda taraftarımızın ve destekçilerimizin gücüne inanıyoruz Altay’ı yarınlara daha güvenli bir şekilde taşıma yolunda önemli bir anlaşma olduğunu belirten
Altay Başkanı Özgür Ekmekçioğlu ise “107 yılı geride bırakan, Türk futbolunun en köklü kulübü Büyük Altay, bugün büyük tarihine yakışır bir anlaşma imzalıyor” vurgusu yaparak, “Göreve
geldiğimizden bugüne kadar ekonomik yöndeki en büyük hedefimiz; kalıcı gelir kaynakları yaratmak ve böylelikle kulübümüzü yarınlara daha güvenli bir şekilde taşımaktı. ALTAY TOKEN
ile kulübümüze 25 yıllık dönem içerisinde kalıcı ve önemli bir gelir modeli yaratacağız. Rakamı katlayarak artırmak konusunda taraftarımızın ve destekçilerimizin gücüne inanıyoruz” diye
konuştu.

Tüm Avrupa’da olduğu gibi ülkemizde de futbol gelirlerinin pandemi nedeniyle son dönemde büyük bir değişim gösterdiğini ifade eden Altay Başkanı, “26 Ocak 2021’de yayınlanan Deloitte
raporu, Avrupa’nın en büyük 20 kulübünün toplam cirosunun, pandemi döneminde yüzde 12’ler seviyesinde gerilediğini gösteriyor. Naklen yayın gelirlerinde de 600 milyon Euro’luk bir düşüş var. Yaşanan olağanüstü durumlar, kulüplerin gelir kalemleri arasında gelgitler yaratabiliyor. Bu noktada biz yöneticilerin somut, akılcı ve kalıcı gelir kaynakları yaratması, taraftar sayısın artırması, coğrafi yayılımı ilke edinmesi, aidiyet duygusunu artırması, sürdürülebilir başarı odaklı olması, marka değerini yükseltmesi, dijital mecraları daha etkin kullanacak organizasyonları kurması, farklı iş birlikleri geliştirmesi, yenilikçi olması ve pazarlık gücünü yükseltmesi gerekiyor.

Tüm bunları ötesinde kulüp yönetimleri, gelir fırsatlarını da akılcı şekilde kullanmalı. ALTAY TOKEN’ı bu açıdan kulüp tarihimiz açısından önemli bir gelir fırsatı gözüyle değerlendiriyoruz.
Umarım pandeminin hızının azalmasıyla birlikte bu günler geçecek ve Deloitte raporundaki gibi “Bu dünyada ateşi düşmeyecek tek hastalık futbol tutkusudur” sözü yine gerçekliğini gösterecek.

Büyük Altay da her zaman futbolun en önemli aktörü olarak kalmaya devam edecek” yorumu yaptı.

Sadece bugünün değil, 25 yıl sonrasının Altay’ına yatırım

anlaşmanın detaylarına ilişkin konuşan Altay Spor Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Ekmekçioğlu ise, “ICRYPEX ile gerçekleştirdiğimiz bu iş birliği kapsamında Altay Token’ı Büyük Altay camiasına ve kripto para ekosistemine sunmaktan ötürü çok mutluyuz. Taraftar token projeleri, kulüpler için hem bir dijitalleşme hem de yeni gelir kaynakları yaratma fırsatı olarak öne çıkıyor. Biz de 107 yıllık köklü tarihe sahip Büyük Altay’ın Fan Token piyasasında küresel bir ölçeğe kavuşmasını istiyoruz.

Altay Token’ı taraftarlarla gerçekleşecek etkinliklerde, tesis gezilerinde, kulüp ile taraftar arasındaki güçlü bağı perçinleyebilecek birçok farklı, özel projede konumlandırıyoruz. Taraftar ve kulüp arasındaki etkileşimi farklı bir boyuta taşıyacak bu anlaşma sadece bugünün Altay’ına değil, 25 yıl sonrasının Altay’ına da değer katıyor. Bu iş birliğinin Altay taraftarına, teknoloji partnerimiz ICRYPEX’e ve tüm kripto para sektörüne değer katmasını diliyorum” dedi.

Taraftar ve kulüp arasında etkileşimi artıracak

Altay Token’ın kullanım alanlarıyla ilgili de bilgi veren Gökalp İçer, ” ALTAY TOKEN Altay Token, teknik ekip ve sporcularla taraftarın tanışabileceği etkinliklerde, tesislere düzenlenen gezilerde, forma çekilişi gibi özel kampanyalarda ve kulübün var olduğu diğer tüm alanlarda kullanılabilecek. ALTAY TOKEN Altay Token, kulüp ve taraftar arasındaki etkileşimi farklı bir boyuta taşıyacak. Blockchain alanındaki yetkinliğimiz ve tecrübemizle 107 yıllık geçmişe sahip Altay’ın dijital gelecekte yerini alması için geliştirmelerimiz ise devam edecek” ifadelerini kullandı.

17 Eylül’de alım satım işlemleri başlayacak

Ön satış sürecinin bitmesiyle birlikte ICRYPEX üzerinden alım satımların başlayacağını söyleyen ICRYPEX Genel Müdürü Ezgi İçer, “13 Eylül’deki ön satış sürecinin 16 Eylül’de tamamlanmasının ardından 17 Eylül’de de ALTAY TOKEN’ ‘ı alım satım işlemlerine açacağız. Kullanıcılarımız sürecin başlamasıyla birlikte diledikleri gibi işlem yapabilecek. Ön satış sürecinde avantajlı fiyatlarla satın alınan token’lar ise 90 günlük kilit süresinin ardından alım satım işlemlerine açılacak.” ifadeleriyle sözlerini noktaladı.

8 Eylül’de alım satım işlemleri başlayacak

Ön satış sürecinin bitmesiyle birlikte ICRYPEX üzerinden alım satımların başlayacağını söyleyen Gökalp İçer, “3 Eylül’deki ön satışın ardından 8 Eylül’de de Altay Token’ı alım satım işlemlerine açacağız. Kullanıcılarımız sürecin başlamasıyla birlikte diledikleri gibi işlem yapabilecek. Ön satış sürecinde avantajlı fiyatlarla satın alınan tokenlar ise 90 günlük kilit süresinin ardından alım satım işlemlerine açılacak” ifadeleriyle sözlerini noktaladı.

Önceki ve Sonraki Haberler
Kripto Para