Anıtkabir'de 'Bağımsızlık benim karakterimdir' sözlerine engel! İçeri alınmadılar!

Anıtkabir'de 'Bağımsızlık benim karakterimdir' sözlerine engel! İçeri alınmadılar!

HKP üyeleri Cumhuriyet Bayramı'nın 96. yıl dönümünü kutlamak için Anıtkabir'e çıkmak istedi. Polis HKP'lilerin üzerinde Mustafa Kemal'in "Bağımsızlık...

HKP üyeleri Cumhuriyet Bayramı'nın 96. yıl dönümünü kutlamak için Anıtkabir'e çıkmak istedi. Polis HKP'lilerin üzerinde Mustafa Kemal'in "Bağımsızlık benim karakterimdir" sözünün olduğu pankart ile girişine izin vermedi.

Halkın Kurtuluş Partisi (HKP) üyeleri de Cumhuriyet Bayramı'nın 96. yıl dönümünü kutlamak için Ata'nın huzuruna Anıtkabir'e çıkmak istedi. Ancak, HKP'liler Anıtkabir’e yine alınmadı.

MUSTAFA KEMAL'İN SÖZLERİ ENGELLENDİ

HKP'liler, “Yaşasın Cumhuriyet”, “Mustafa Kemal ölümsüzdür”, “Emperyalistler, işbirlikçiler, geldikleri gibi gidecekler”, “Ne ABD ne AB tam bağımsız Türkiye” sloganları eşliğinde Anıtkabir’e yürüdü. HKP üyelerinin Anıtkabir yürüyüşü emniyet güçleri tarafından engellendi.

İki yıldır Anıtkabir’e Mustafa Kemal’in “Bağımsızlık Benim Karakterimdir” sözünün ve portresinin olduğu pankart ile girişine izin verilmeyen HKP'lilere, yine engel çıkarılırken, Anıtkabir önünde partililer ile polis arasında arbede de yaşandı.

Öte yandan, HKP'liler 19 Mayıs’ta, 23 Nisan’da, 30 Ağustos’ta ve 10 Kasım’da da Anıtkabir'e yürümek istemiş, ancak Anıtkabir’e girişleri her seferinde Anıtkabir Komutanlığı tarafından engellenmişti.

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika