Ankara Gezi davası: Savcı iki yıl sonra mütalaasını değiştirdi

Ankara Gezi davası: Savcı iki yıl sonra mütalaasını değiştirdi

Ankara’daki 26 sanıklı Gezi Davası’nda, daha önce ‘silahlı terör örgütü üyeliği’ suçundan 25 sanığın beraat ettirilmesi yönünde görüş bildiren savcı iki yıl sonra mütalaasını değiştirdi.

Sanıklara bu suçtan da ceza verilmesini talep etmesinin ardından ikinci duruşma bugün Ankara 14. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yapıldı.

DAVA 12 EKİM’E ERTELENDİ

Dava öncesinde polis, adliye önünde barikatlar kurarak davaya katılmak isteyenlere sınırlama getirdi. Duruşmada savcı, esas hakkında mütalaasını sundu ve cezalandırma talebini yineledi. Savcının mütalaasını sunmasının ardından sanık avukatları, esas hakkındaki beyanlarını sundular. Öğle saatlerinde davaya verilen bir saatlik aranın ardından, mahkeme heyeti karar vermeyeceğini, davanın 12 Ekim 2022 tarihine erteleneceğini ve adli tatilde dosyayı kararnamelerle birlikte inceleyeceklerini belirtti.

Mahkeme heyetinin kararının ardından duruşma, avukat beyanlarıyla devam etti. Avukat Saliha Şahin’in beyanının ardından duruşma sona erdi. Mahkeme heyeti, davanın 12 Ekim 2022’ye ertelendiğini açıkladı.

Önceki ve Sonraki Haberler
Yargı