Ankara, İznik, Bolu... Nisan ayında kar şaşkınlığı

Ankara, İznik, Bolu... Nisan ayında kar şaşkınlığı

Sıcak günlerin dört gözle beklendiği nisan ayında, yurdun bazı bölgelerine kar yağdı.Sıcak günlerin dört gözle beklendiği nisan ayında, yurdun bazı bölgelerine kar yağdı.ANKARA'DA KAR SÜRPRİZİAnkara'da etkili olan soğuk...

Sıcak günlerin dört gözle beklendiği nisan ayında, yurdun bazı bölgelerine kar yağdı.

Sıcak günlerin dört gözle beklendiği nisan ayında, yurdun bazı bölgelerine kar yağdı.

ANKARA'DA KAR SÜRPRİZİ

Ankara'da etkili olan soğuk hava nedeniyle Gölbaşı'nda kar sürprizi yaşandı. İlçede öğle saatlerinde başlayan kar yağışı, yaklaşık 45 dakika sürdü. Yağış dolayısıyla evlerin çatıları ve ağaçlar beyaza büründü. Soğuk havanın kentte bir süre daha devam edeceği öğrenildi.

İZNİK'TE DE KAR YAĞDI

Bursa'nın İznik ilçesinde kar yağdı. Öğle saatlerinde başlayan kar yağışı yüksek kesimlerde etkisini sürdürüyor.

Soğuk hava yurdun büyük bölümünde etkili olurken, Bursa'nın İznik ilçesine bugün öğle saatlerinde kar yağdı. Gürmüzlü, Elmalı, Çandarlı ve Kutluca Mahalleleri'nde etkili olan kar yağışı, kısa sürede ev ve arabaları beyaza bürüdü. İznikliler, nisan ayında kar yağmasının şaşkınlığını yaşarken, Çandarlı Mahallesi'nde çocuklar bol bol kartopu oynadı.

KARTEPE'DE KAR KALINLIĞI 10 SANTİME ULAŞTI

Kocaeli’nin yüksek kesimlerinde dün başlayan kar yağışı, aralıklarla etkili oldu. Kartepe kayak merkezinde kar kalınlığı 10 santime ulaştı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı ekipler, Kartepe’de kayak merkezine giden yolun ulaşıma kapanmaması için çalışma yaptı. Kartepe’ye gezmek için gelenler Nisan ayında beyaz örtü ile karşılaşmanın şaşkınlığını yaşadı. Ziyaretçiler, karların içerisinde fotoğraf çekilerek sosyal medya hesaplarında paylaştı.

BOLU DAĞI GEÇİŞLERİNDE ETKİSİNİ DÜRDÜRÜYOR

D-100 Karayolu ile TEM yolunun Bolu Dağı geçişlerinde dün başlayan kar yağışı aralıklarla bugün de etkisini sürdürdü. Otoyolun Kaynaşlı, Sarıçökek, 1, 2, ve 3. viyadükleri, tünel girişi, Elmalık ve Yumrukaya viyadükleri ile D-100 Karayolu Bakacak, Seymenler, Bolu Dağı ve Abant Kavşağı mevkiinde karayolları ekipleri kar küreme ve tuzlama çalışması yaptı. Sürücüler de elektronik tabelalarla dikkatli olmaları konusunda uyarılıyor.