Ankara’da 8 Mart yasağı yalanlandı: Tüm coşkumuzla alanlardayız

Ankara’da 8 Mart yasağı yalanlandı: Tüm coşkumuzla alanlardayız

Ankara’da 8 Mart yürüyüşü ve mitingine Valilikçe yasak getirildiğine ilişkin iddialara Ankara 8 Mart Kadın Platformu’ndan açıklama geldi. Platform, herhangi bir yasaklamanın söz konusu olmadığını belirterek, kadınları...

Ankara’da 8 Mart yürüyüşü ve mitingine Valilikçe yasak getirildiğine ilişkin iddialara Ankara 8 Mart Kadın Platformu’ndan açıklama geldi. Platform, herhangi bir yasaklamanın söz konusu olmadığını belirterek, kadınları saat 12.00’de Kurtuluş Meydanı’nda buluşmaya çağırdı. Ankara’da kadınlar Kurtuluş’tan yapılacak yürüyüşün ardından Kolej Meydanı’nda bir miting gerçekleştirecek. 

Platform adına Ervensel'e konuşan Gülşah Öztürk “Mitinge ilişkin Valilik ve Emniyetle her türlü görüşmeyi yaptık. Yasaklandı iddiası doğru değildir'' dedi. Bir yasaklama olması durumunda Valiliğin önceden açıklama yaptığını söyleyen Öztürk, şu ana kadar Valiliğin böyle bir yasak açıklamasının olmadığını belirtti. Öztürk, bu yıl hem dünyadaki 8 Mart kadın grevi nedeniyle hem de uzun zamandır kadınların bu kadar güçlü yan yana gelemeyişi nedeniyle 8 Mart’ın her yılkinden daha anlamlı olduğunu kaydetti. 

Ankara’da bütün kadınlara çağrı yapan Öztürk, “Çıkan asılsız haberlere inat, 8 Mart günü coşkulumuzla, isyanımızla, umudumuzla, 8 Mart Dünya kadın grevine yükselttiğimiz sesle saat 12.00’de Kurtuluş’ta buluşuyoruz'' dedi. 

HABERE YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
GENEL