Anket kavgasında sinirler gerildi, stüdyoda tansiyon tavan yaptı!

CNN Türk’te Başak Şengül’ün sunduğu programın konuğu Latif Şimşek ile telefonla yayına bağlanan Avrasya Araştırma Şirketi Başkanı Kemal Özkiraz birbirine girdi. Canlı yayında tansiyonun yükselmesinden sonra tartışmaya diğer konuklar da dahil oldu.

 

'AKP YÜKSEK ÇIKINCA BENİ KONUK ALIYORDUN'

Latif Şimşek’in anketlerinde “AKP’yi düşük göstermekle” suçlamasının ardından Özkiraz da canlı yayına telefonla bağlandı. Özkiraz, Latif Şimşek’e tepki göstererek, “AKP yüksek çıktığı zaman beni programına konuk alıyordun” dedi. CNN Türk’e de tepki gösteren Özkiraz, “anketlerinin bir kere bile haber yapılmadığı kanalda Avrasya Araştırma Şirketine iftira atıldığı” gerekçesiyle kanal yönetimine tepki gösterdi. Bu sözlerin ardından Zafer Şahin de tartışmaya müdahil oldu. Şahin, Özkiraz’ın Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya salgına karşı eksik önlem alındığı gerekçesiyle attığı tweetleri okuyarak karşılık vermeye çalıştı. Bu kez de Özkiraz telefonu kapatarak karşılık verdi.

KANALA DA TEPKİ GÖSTERDİ

CNN Türk'e de tepki gösteren Özkiraz, "Anketlerinin bir kere bile haber yapılmadığı kanalda Avrasya Araştırma Şirketine iftira atılıyor" ifadelerini kullandı.

Avrasya Araştırma Şirketi'nin son anketinde çıkan sonuç şöyle;

- AK Parti yüzde 35 seviyelerinde. - CHP yüzde 28 civarında. - İYİ Parti ilk kez 12'nin üstüne çıktı. - HDP ise yüzde 12. - MHP yüzde 7.5'in da altına inerek, yüzde 7 seviyelerine geriledi. - DEVA Partisi yüzde 3, Gelecek Partisi de yüzde 2.5 düzeyinde. - Saadet Partisi de yüzde 0.2 seviyesinde.

Etiketler :