APK korsan uygulama kullanımına teşvik ediyor

APK korsan uygulama kullanımına teşvik ediyor

APK yükleyenler yasal suç işliyor iddiaları zaman zaman gündeme geliyor. Peki gerçekten de böyle bir durum var mı

Android açık kaynak kodlu bir işletim sistemi olarak biliniyor. Bu durum onu iOS platformundan tamamen ayırıyor. Kimi kullanıcılar Android kullanma nedeni olarak bunu ortaya koyuyor. Peki gerçekten de Android kullanmak sınırsız bir özgürlük sağlıyor mu? Aslına bakacak olursak buna kesin olarak evet diyemeyiz.

APK yükleyenler yasal suç

Öncelikle APK özelinde duruma bakmamız gerekiyor. Android işletim sistemi tarafından kullanılan ve mobil uygulamaların kurulumu için tercih edilen APK aslında pek önerilmiyor. Google Play Store gibi uygulama mağazalarında da APK uzantılarına rastlamak mümkün.

APK yükleyenler yasal suç sorunu yaşayabilir

Yazılım şirketleri ve bazı platformlar APK ile ilgili ardı ardına yeni kararlar alıyor. Google Play Store gibi mağazalardan eğer herhangi bir uygulama indirirseniz aslında bir APK dosyası yüklemiş olabilirsiniz. Ancak bu tür dosyalar genelde pek önerilmiyor.

APK yükleyenler yasal suç

APK yüklediğiniz andan itibaren aslında asla uygulama ile ilgili güncelleme yapmayacağınızı onaylamış oluyorsunuz. Bu tür uzantılar daha çok eski sürümleri kullanmak için tercih ediliyor. Özellikle YouTube APK ile birlikte son dönemlerde bu tür sistemler popülerliğini arttırmıştı.

APK korsan uygulama kullanımına teşvik ediyor

Xiaomi ve Google Play Store gibi birçok platform aslına bakacak olursak tamamen APK karşıtı. Özellikle Google Play Store mağazalarına dışından yüklenen bu tür dosyalara izin vermiyor. Sadece bu bile APK kullanıcılarını vazgeçirmeye yetebilir.

Napolyon Bonapart’ın DNA’sına sahip şapka keşfedildi! Şapka satışa sunuluyor

 

Önceki ve Sonraki Haberler
Teknoloji