Apple çentik modasından vazgeçmeyecek

Apple çentik modasından vazgeçmeyecek

İddialara göre Apple 2021’de çentiksiz uçtan uca ekrana sahip ilk iPhone modelini üretecek. O zaman kadar da çentik modasına devam edecek.

Daha iPhone 11 tanıtılmadan iPhone 13 hakkındaki ilk detaylar ortaya atılmış durumda. İddialara göre Apple 2021’de çentiksiz uçtan uca ekrana sahip ilk iPhone modelini üretecek. O zaman kadar da çentik modasına devam edecek.

Apple çentik modasından vazgeçmeyecek. Akıllı telefon sektörünün önemli isimlerinden biri olan Apple, önümüzdeki birkaç yıllık planını şimdiden netleştirmiş durumda. Cupertino merkezli şirkete yakınlığıyla bilinen analist Ming Chi Kuo geçtiğimiz gün Apple’ın gelecek planlarına ilişkin bazı açıklamalarda bulundu.

Kuo’ya göre Apple önümüzdeki yıl yani 2020 yılında tanıtacağı iPhone 12 modelinde çentik boyutunu minimum düzeye indirecek. Özetle önümüzdeki yıl da Apple çentik modasından vazgeçmeyecek.

Peki çentiksiz uçtan uca ekrana sahip iPhone modelleri ne zaman gelecek? Kuo bu sorunun da yanıtını verdi. Ünlü analiz Apple’ın iPhone 13 modeliyle uçtan uca ekrana sahip çentiksiz tasarım çizgisine geçeceğini rapor etti.

Elbette bu şimdilik bir tahminden ibaret. Yoksa iPhone 11 çıkmadan iPhone 13 hakkında yorumda bulunmak pek de doğru değil.

Einhell avuç taşlama makinesini elektrikli testereye dönüştürdük!

Tabi ki şu gerçeği de görmezden gelemeyiz. Bazı üreticiler uçtan uca çentiksiz ekranlara 2018 yılında geçiş yaptı. Buna karşın Apple’ın aynı tasarım için 2021 beklemesi büyük bir hayal kırıklığı.

Daha önceden de belirttiğimiz üzere. Steve Jobs zamanında taklit edilen bir şirket olan Apple, özellikle son birkaç yıldır rakiplerini taklit eder konuma geldi. Muazzam ekosistemi sayesinde müşteri kaybı yaşamayan Cupertino merkezli şirket, mevcut politikası yüzünden tepki çekmeye devam ediyor.