Apple emoji kütüphanesini genişletti

Apple emoji kütüphanesini genişletti

Emojiler artık çağımızın yazı dili haline gelmiş durumda. Bu durumun farkında olan Apple emoji kütüphanesini daha da genişletme kararı aldı.

Emojiler artık çağımızın yazı dili haline gelmiş durumda. Bu durumun farkında olan Apple emoji kütüphanesini daha da genişletme kararı aldı. İşte yeni Apple emojileri!

Apple emoji kütüphanesini genişletti. Teknolojinin gelişmesi, internetin ve sosyal medyanın mobil cihazlara gelmesi hayatımızda pek çok şeyi değiştirdi. Bu pek çok şey arasında günlük alışkanlıklarımız da bulunuyor. Örneğin eskiden insanlar birbirine kısa mesaj atarlardı. Yani SMS. Şimdi ise SMS hizmetini kullananların sayısı yok denecek kadar az. Çünkü artık WhatsApp ve benzeri anlık mesajlaşma uygulamaları mevcut.

Apple iPhone 6 ve 6s satışını durduruyor

Bu uygulamaların sunduğu en büyük nimetlerden birisi de emojiler. Artık günlük yazı dili haline gelen emojiler ile pek çok şeyi sadece tek bir şekil ile anlatmak mümkün olabiliyor. Emojilerin kullanıcılar tarafından ne kadar sevildiğini bilen Apple bu durumu görmezden gelmedi ve emoji kütüphanesini genişletme kararı aldı.

Peki yeni Apple emojileri arasında neler var? Eğer bu sorunun yanıtını merak ediyorsanız aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Bu arada dip not olarak belirtelim. Yeni Apple emojileri muhtemelen yeni iOS güncellemesi ile gelecek. Dolayısıyla yeni iOS sürümünü almayan modellerin bu emojilere sahip olup olmayacağı henüz netleşmiş değil. Yine de bir ara güncelleme ile bu emojiler mevcut tüm iPhone modellerine getirilebilir. Bu durum tamamen Apple’ın inisiyatifine kalmış diyebiliriz.