Apple Eylül ayında yeni bir iPhone serisini duyuracak

Apple Eylül ayında yeni bir iPhone serisini duyuracak

Mikro blog ağı Weibo’ya sızan bir CAD çizimi sayesinde, Apple iPhone 13 mini tasarımı hakkında bilgi sahibi olduk. Gelin özelliklerine bir göz atalım.

2021 iPhone 13 modellerinin lansmanına birkaç ay kaldı.  Bu Eylül ayında lansman bekleniyor, ancak 2020 iPhone 12 modellerinin piyasaya sürülmesinden bu yana yeni cihazlardan ne bekleyeceğimize dair söylentiler çıkmaya devam ediyor. 2021 iPhone serisi, 5,4 inç, 6,1 inç ve 6,7 inç boyutlarında dört cihazla 2020 iPhone serisine benzer görünecek. iPhone’lardan ikisi üst düzey “Pro” modeller olacak. Bugün, Iphone 13 mini cihazının kamera modülüyle ilgili sızıntı bir haber daha çıktı.

Apple iPhone 13 mini için çift kamera modülünü uygulayabilir

İphone 13 mini güncellenebilecek kamera kümesi dışında mevcut iPhone 12 mini ile aynı. Görüntüde görüldüğü gibi iPhone 13 mini’deki kamera düzeni kare şeklinde kalıyor. Ancak ikili kameraların düzeni dikey olarak üst üste dizilişten çapraz yerleşime taşınmış. Ayrıca kamera meydanındaki mikrofon bağlantı noktası başka bir yere taşınmış gibi görünüyor. MyFixGuide’a göre, iPhone 13 mini 5,4 inç ekran kullanmaya devam edecek ve iPhone 12 mini ile tam olarak aynı boyutlara sahip olacak. Raporlara göre, Apple iPhone 13 mini pil kapasitesini artırmak ve pil dayanıklılığı testlerimizde kötü sonuç veren iPhone 12 mini üzerinden pil ömrünü güncellemek için yeni teknolojiyi kullanacak. Tüm söylenti ve diğer özelliklerin detayları için Eylül’de gerçekleşecek olan lansmanı beklememiz gerekecek.

Google Earth yıllar sonra en büyük güncellemesini yaptı! İşte detaylar

Bilim Teknoloji