Askeri aracın geçişi sırasında patlama: 5 asker, 3 korucu yaralı

Askeri aracın geçişi sırasında patlama: 5 asker, 3 korucu yaralı

Kars'ta askeri aracın geçişi sırasında yola döşenen el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu 5 asker ile 3 güvenlik korucusu yaralandı.Kars'ın Kağızman

Kars'ta askeri aracın geçişi sırasında yola döşenen el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu 5 asker ile 3 güvenlik korucusu yaralandı.

Kars'ın Kağızman ilçesine bağlı Akçay ve Sesveren köyleri arasında askeri aracın geçişi sırasında PKK tarafından yola önceden döşenen el yapımı patlayıcı infilak etti.

Patlamada 5 asker ve 3 güvenlik korucusu yaralandı. Saldırının ardından bölgeye güvenlik güçleri ile sağlık ekipleri sevk edildi. Yaralılar sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından ambulanslarla Kağızman Devlet Hastanesi ve Kafkas Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi.

Güvenlik güçleri bölgede yoğun güvenlik önlemleri aldı. Teröristlerin yakalanması için çalışma başlatıldı.

KARS VALİLİĞİ: YARALILARIN GENEL SAĞLIK DURUMLARI İYİ

Saldırıya ilişkin Kars Valiliği'nden yapılan bilgilendirmede, yaralanan güvenlik güçlerinin ilk tedavilerinin olay yerinde yapıldıktan sonra 3 askerin Kars Kafkas Üniversitesi Araştırma Hastanesine kaldırıldığı belirtildi.

Kağızman Devlet Hastanesine kaldırılan diğer yaralılardan ise 2'sinin müşahede altında tutulduğu, 3 yaralının da serviste tedavilerine devam edildiği ifade edildi. Ayrıca yaralıların genel sağlık durumlarının iyi olduğu kaydedildi.