AstraZeneca aşısından sonra ölen kişinin ailesinden suç duyurusu

AstraZeneca aşısından sonra ölen kişinin ailesinden suç duyurusu

Fransa'da AstraZeneca'nın geliştirdiği yeni tip koronavirüs (Covid-19) aşısını olduktan 11 gün sonra hayatını kaybeden 63 yaşındaki Joal Crochet'in ailesi suç duyurusunda bulundu.

Fransa'nın Annecy kentinde Joal Crochet isimli bir kişi AstraZeneca'nın geliştirdiği yeni tip koronavirüs (Covid-19) aşısını olduktan 11 gün sonra hayatını kaybetti.

Joal Crochet'in kardeşi Jean-Luc Crochet, France Bleu radyosuna yaptığı açıklamada, kardeşinin 7 Mart'ta AstraZeneca aşısının ilk dozunu olduktan yarım saat sonra şiddetli eklem ağrısı hissettiğini, ardından solunum sorunu ortaya çıktığını söyledi. Jean-Luc Crochet, kardeşinin sağlık durumunun daha sonra ağırlaştığını, 17 Mart'ta hastaneye kaldırıldığını ve 18 Mart'ta yaşamını yitirdiğini söyledi. Doktorların karaciğerde, böbreklerde ve beyinde kanda pıhtılaşma tespit ettiğini aktaran Jean-Luc Crochet, kardeşinin neden öldüğünün tespit edilebilmesi için suç duyurusunda bulunduklarını belirtti. Crochet, kanda pıhtılaşma ortaya çıkmasının aşıdan kaynaklanabileceğini savundu.

EMA, PIHTILAŞMA VE AŞI ARASINDA 'BAĞ OLABİLİR' DEMİŞTİ

Avrupa İlaç Ajansı (EMA) yetkilisi Marco Cavaleri, AstraZeneca'nın geliştirdiği Covid-19 aşısı ile bu aşı yapıldıktan sonra ortaya çıkan kanda pıhtılaşma vakaları arasında bir bağ olduğunu belirtmişti. 

Önceki ve Sonraki Haberler
Sağlık