Atanmış rektör Naci İnci Boğaziçi Üniversitesi Yayınevi’ni kapattı

Atanmış rektör Naci İnci Boğaziçi Üniversitesi Yayınevi’ni kapattı

Boğaziçi Üniversitesi’nin atanmış rektörü Naci İnci ve okul yönetimi Boğaziçi Üniversitesi Yayınevi’ni kapattı.

Boğaziçi Üniversitesi’nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla atanan Melih Bulu’nun yerine yine aynı şekilde göreve geçen Naci İnci, Boğaziçi Üniversitesi Yayınevi’ni kapattı. Boğaziçi Üniversitesi Yayınevi uzun yıllardır bilim kitaplarının basımını gerçekleştirmekteydi. Haber Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerinin kurup yönettiği Twitter hesabından duyuruldu. Boğaziçi TV isimli hesap haberi “Boğaziçi Üniversitesi Yayınevi, atanmış yönetim tarafından kapatıldı” diyerek duyurdu.

Yayınevi neden kurulmuştu?

Yayınevi neden kurulduğunu ise sitesinden şöyle tarif etmişti:

Üniversitede üretilen bilginin geniş kitlelere ulaştırılmasını hedefleyen Boğaziçi Üniversitesi Yayınevi Boğaziçi Üniversitesi Vakfı tarafından desteklenmektedir.

 

Ülkenin kültür ortamına katkılarda bulunmak, üniversitede üretilen / derlenen bilgilerin topluma iletilmesinde köprü oluşturmak ve toplumsal sorunlara hızlı ve güncel yanıtlar üreten bir yapı haline gelmek Yayınevi’nin öncelikli amaçlarıdır.

 

Profesyonel bir anlayışla yayıncılık yapan Boğaziçi Üniversitesi Yayınevi, farklı alanlardan gelen bilimcilerden oluşan Yayın Kurulu tarafından yönetilmektedir.

 

Yayımlanmak üzere yayınevine ulaşan öneriler titizlikle değerlendirilip uygun bulunduğunda programa alınmaktadır. Yayımlanacak kitapların seçimi ve değerlendirilmesi sırasında konularının uzmanı hakemlerden de destek alan Boğaziçi  Üniversitesi Yayınevi çok geniş bir yelpazede yayın yapmaktadır. Kitapların yanısıra çeşitli konularda periyodik yayınları da mevcuttur.”

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem