Ayasofya İmamı'nın başını Twitter yakacak: Ben beğenmedim, yanlışlık olmuş

Ayasofya İmamı'nın başını Twitter yakacak: Ben beğenmedim, yanlışlık olmuş

Ayasofya'nın baş imamı Mehmet Boynukalın'ın başı sosyal medyayla dertte. AK Parti kanadından gelen tepkilerin ardından Bülent Turan'ı hedef alan bir paylaşımı beğenmesi yeni tartışmaları başlattı.

Ayasofya'nın cami statüsünde ibadete açılmasının ardından 'baş imam' olarak atanan Mehmet Boynukalın'ın laiklik, medeni kanun ve İstanbul Sözleşmesi'yle ilgili Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımlar gündeme damgasını vurmuştu.

Bu paylaşımların ardından AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, kişisel sosyal medya hesabından Boynukalın'a tepki gösterdi. Turan, "Sn Mehmet Boynukalın Ayasofya'nın açılışı gibi tarihi bir meydan okumayı gölgede bırakacak bir tavırla sürekli polemiklerin içinde olmanız Ayasofya için bedel ödeyen herkesi üzmekte! Bir siyasi değil, kardeşiniz olarak bu mecrada/usulle olmanızın kimseye faydası olmadığı kanaatindeyim" ifadelerini kullandı.

screenshot-2.png

Bunun üzerine AK Parti cephesinden Boynukalın'a dönük başka tepkiler de geldi. Boynukalın ise sessizliğe gömüldü. Bu esnada Boynukalın'ın Twitter hesabından daha önce Erdoğan'a hakaret nedeniyle hapis cezası alan Levent Özeren'in Bülent Turan hakkında attığı bir tweet beğenildi. Özeren 21 Mart'ta Turan'ın kendisini engellediği bir fotoğrafı paylaşarak "Bülent Turan'a ayna tutunca gözleri kamaştı" notunu düştü.

screenshot-4.png

Bir takipçisi Boynukalın'a, "Hocam size hiç yakışmadı Levent Özeren gibi İslam düşmanı bir insanın lehinize olan paylaşımını beğenmeniz" sözleriyle tepki gösterdi. Boynukalın ise takipçisine "Ben beğenmedim, bir yanlışlık olmuş" diye karşılık verdi.

tweet-ayasofya-imami.png

Levent Özeren ise konuya ilişkin yaptığı paylaşımında "Ayasofya İmamı "güya benim twitimi beğendiği için" kendisine kızmışlar. Fark etseydim ben de kızardım." ifadelerini kullandı.

screenshot-3.png

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem