AYM Berkin Elvan başvurusunu ikinci kez reddetti!

AYM Berkin Elvan başvurusunu ikinci kez reddetti!

AYM, Berkin Elvan’ın ölümünde sorumluluğu bulunan kamu görevlilerinin soruşturulması için yapılan başvuruyu ikinci defa reddetti.Anayasa Mahkemesi (AYM), Berkin Elvan’ın ölümünde sorumluluğu bulunan kamu görevlilerinin soruşturulması...

AYM, Berkin Elvan’ın ölümünde sorumluluğu bulunan kamu görevlilerinin soruşturulması için yapılan başvuruyu ikinci defa reddetti.

Anayasa Mahkemesi (AYM), Berkin Elvan’ın ölümünde sorumluluğu bulunan kamu görevlilerinin soruşturulması için yapılan başvuruyu reddetti.

Elvan ailesi, soruşturma süresince ilgili kolluk biriminden istenen belgelerin Cumhuriyet Başsavcılığı’na gelmemesi ya da eksik gelmesi yönünde yaptığı başvuruya yanıt geldi.

Başvuru reddedilirken kararda, zaten bir polisin yargılandığı, bu yargılama sonuçlandığında diğer sorumlulara da ‘her zaman dava açılabileceği’ne yer verildi.

Gerici Akit yazarı Sivas Katliamı ile Gezi’yi kıyasladı: Sivas’taki eylemin tamamı topu topu 6 saat sürdü!

Bianet’in haberine göre kararda şöyle dendi: “Ölüm olayına ilişkin olarak bazı şüpheliler hakkında iddianame düzenlenmiş ve iddianamenin kabulüyle başlayan yargılama süreci devam ediyorsa, bu davada yapılan araştırma sonucunda olayda sorumlulukları bulunan kişiler tespit edilerek haklarında kamu davasının açılmasının sağlanması her zaman mümkündür. Bu kapsamda haklarında kovuşturmaya yer olmadığına karar verilen kişilerin de sorumluluklarının tespit edilmesi hâlinde kamu davası açılması önünde bir engel bulunmamaktadır.”

AYM daha önce de dönemin valisi ve Emniyet Müdürü hakkında soruşturma izni verilmemesi nedeniyle yapılan başvuruyu “dayanaktan yoksun” bularak reddetmişti.

Son Dakika Haberleri