Ayşenur Arslan’dan kendisine 'teröristlerin anası' diyen MHP’li Çiçek’e: ‘Ne demek teröristlerin anası? Ağzınızdan çıkanı kulağınız duysun’

Ayşenur Arslan’dan kendisine 'teröristlerin anası' diyen MHP’li Çiçek’e: ‘Ne demek teröristlerin anası? Ağzınızdan çıkanı kulağınız duysun’

Gazeteci Ayşenur Arslan, hakkında" teröristlerin anası" ve "bunak kadın" gibi ifadeler kullanan Bahçeli'nin Basın Danışmanı Yıldıray Çiçek'e yanıt verdi.

 

Gazeteci Ayşenur Arslan, kendisine 'teröristlerin anası' diyen Bahçeli'nin Basın Danışmanı Yıldıray Çiçek'e cevap verdi. 

Gazeteci Ayşenur Arslan, kendisini hedef alan bu ifadeler için Bahçeli'ye seslenerek “Devlet Bey, çok tehlikeli şeyler yapıyor yanınız yöreniz. Siz gazetecileri hedef gösteriyorsunuz, birileri sizden cesaret bulup bunları yapıyor. Ne demek 'teröristlerin anası?' Ağzınızdan çıkanı kulağınız duysun” sözlerini dile getirdi.

Ayşenur Arslan şu yanıtı verdi: "Ben Devlet Bahçeli’yi daha akademisyenken tanıdım beyefendi. Bahçeli beni tanır, ben de onu tanırım. Asla görüşlerimiz uyuşmaz, ben onu eleştiririm ama “bunak kadın”, “teröristlerin anası” demez. Umarım demez. Devlet Bey, çok tehlikeli şeyler yapıyor yanınız yöreniz. Siz gazetecileri hedef gösteriyorsunuz, birileri sizden cesaret bulup bunları yapıyor. Ne demek teröristlerin anası? Ağzınızdan çıkanı kulağınız duysun. Taha Akyol, Elif Çakır, Yıldıray Oğur hedef gösterildi Devlet Bahçeli tarafından. Taha Akyol kim biliyor musunuz? Devlet Bey daha partide değilken MHP’nin okulunda ders veren biri. Sizin ağabeyiniz Taha Akyol beyefendi. Bir zamanlar beraberdiniz, şimdi hedef gösterip saldırıyorsunuz. Yetmedi mi? Yaşımla ve kadınlığımla ilgili söylemlerinizi anladım ben. Çünkü bana başlayan yaşımla başlıyor, kadınlıkla gidiyor. Bunu anladım ama ‘teröristlerin anası’? İade ederim."

NE OLMUŞTU?

Bahçeli, gazeteciler ve siyasetçilerin saldırıya uğramasının ardından Karar gazetesi yazarlarını da hedef almış, Bahçeli’nin ardından, Bahçeli’nin basın danışmanı Yıldıray Çiçek de Halk TV programcısı ve gazeteci Ayşenur Arslan’a yönelik ithamlarda bulunarak, “Teröristlerin anası Ayşenur Arslan yazıyı yorumlarken “Evet 846 kişinin azmettirici katili terörist Demirtaş’ın serbest bırakılmasını isteyen bunak solculardan biri de benim” diye başlayaydın. Bunak kadın yazıdan onu mu anladın?" ifadelerini kullanmıştı.

Politika