Babacan söz verdi: Ev, araba almak, tatile gitmek hayal olmayacak

Babacan söz verdi: Ev, araba almak, tatile gitmek hayal olmayacak

DEVA Partisi ilkini Gaziantep’te gerçekleştirdiği mitinglerin ikincisini İzmit’in Gebze İlçesi’nde yaptı.

Eşi Zeynep Babacan ile birlikte Gebze'deki miting düzenleyen Babacan halka söz verdi:

Deva İktidarında ev, araba almak, tatile gitmek hayal olmayacak. Türkiye’nin yıldızını parlatacağız. Oluk oluk yatırım akacak. 

Günler öncesinden miting hazırlığına girişen  DEVA Partisi çok sayıda engellemeyle karşılaştı. Bilboard ve otobüs reklamı yapamadı, bazı gazetelere parasıyla reklam bile veremedi. En önemlisi de şehir miting alanı için düşündükleri meydanına izin çıkmadı. Valilik, 1 Mayıs için tahsis ettiği meydanı DEVA Partisi mitingine uygun bulmadı. Bunun yerine şehir dışı sayılabilecek ve ancak araba ile ulaşılacak konumdaki Mevlana Kapalı Pazar Alanı’nı tahsis etti.
10 bin metrekarelik alanın doldurulması kolay görünmüyordu. İl Başkanı Adem Koçak bunun için aynı anda 60 bin kişiye mesaj atıp bir günde 41 bin 500 broşür dağıttıklarını ve 21 mahallede tarama yaparak mitinge hazırlandıklarını söyledi.  

DEVA Partililerin sıkıntısı miting gecesi ve saatinde de devam etti. Gece elektrik kesintisi sürprizi yaşandı. Sabah saatlerinde ise engellemeler devam etti. Bazı partililer bayrak ve pankartları meydana sokmakta güçlük çekti. İhtiyaç için halin tuvaletini önceden temizleten partililer mitingi saati tuvaletlerin kilitlendiğini öğrendi. Tuvalet ihtiyacı yüzünden bazı partililer meydandan ayrılmak zorunda kaldı. Tüm bu engellemelere rağmen 15 bini aşkın insanın katıldığı söylenen mitingdeki coşku DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ve partilileri mutlu etti.
Ali Babacan Madımak katliamında hayatını kaybedenleri anıp, “Devirleri daim olsun. Biz hakikatin izinden ayrılmayacağız. Yarınları saygı ve eşit vatandaşlık temelinde kuracağız” sözleriyle başladığı Gebze Mitingi’nde şu mesajları verdi:

Ev, araba hayal olmayacak

DEVA iktidarında; araba almak, tatile gitmek, ev almak hayal olmayacak. Bunlar gerçek olacak. Türkiye’nin yıldızını parlatacağız. Biz öyle kolay kolay söz verenlerden değiliz. Söz verince de tutarız. DEVA sözü veriyorum: Ülkemizi bölgemizin en güçlü ekonomisi yapacağız.

Ekonomiyi Taş Devri’ne götürdüler

Ceberut uygulama başlattılar. Bir şirketin banka hesabında döviz varsa, kredi musluklarını kapatıyorlar. Şirkete dövizini sattırmaya çalışıyorlar. Bunlar artık resmen sermaye kontrolü yapmaya başladılar. Bu uyguladıklarına rahmetli Özal’ın kaldırdığı, bitirdiği ‘Kara kambiyo rejimi’ denilir. Bunlar ülkeyi Özal’dan da önceki dönemlere götürdüler. Ekonomiyi cilalı taş devrine geri götürdüler.”

Yatırımlar oluk oluk akacak

DEVA Partisi yatırımları Türkiye’ye çeken bir mıknatıs işlevi görecek. Özgürlük ve güven iklimini sağladığımızda; yatırımlar Türkiye’ye oluk oluk akacak. 

Düğünler haram oldu

Düğün sezonu açıldı.  Eskiden güle oynaya yapılan planlar, düğünler eğlenceler haram oldu. Bir adet gram altın olmuş 1.000 lira. Asgari ücret 5.500 lira. Asgari ücretle alabileceğin 5,5 adet gram altın. 2013’le karşılaştıralım. Ağustos 2013’te 1 adet gram altın 80 lira. Asgari ücret, 800 lira. Yani 1 aylık asgari ücrete 10 tane gram altın alabiliyordunuz. 10 adet gram altın inmiş 5,5 gram altına. Her asgari ücretlinin cebinden her ay 4,5 tane gram altın çalınmış.”

Emekliye bir kurban parası verin:

Tam dört yıldır emekli bayram ikramiyesi neredeyse hiç değişmedi. 1000 liraydı, 1.100 yaptılar. Önümüz kurban, emeklinin bayram ikramiyesini doğru düzgün bir rakama çıkarın. Gerçek enflasyon kadar arttırın. Hiç olmazsa bir kurban parası verin emekliye.

Jelibon rezervi bulmuşlar

Erdoğan sürekli olarak ileri tarihler vererek sıkıntıların biteceğini, Türkiye’nin şahlanacağını söyleyip duruyor. Sürekli umut tacirliği yapıyor. ‘Bekleyin, sabredin, bakın nasıl düzelecek her şey’ diyor. Her ay bir yerlerde ya doğal gaz buluyorlar ya petrol… Hatta geçenlerde büyük bir jelibon rezervi bile bulmuşlar. Kendi saçmalıklarına inanır hale geldiler.

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika