Bağcılar Belediye Başkanlığına Abdullah Özdemir seçildi

Bağcılar Belediye Başkanlığına Abdullah Özdemir seçildi

Bağcılar Belediye Başkanlığı görevinden istifa eden Lokman Çağırıcı'nın yerine AKP'nin aday gösterdiği Abdullah Özdemir seçildi

Sağlık sorunları gerekçe göstererek Bağcılar Belediye Başkanlığı görevinden istifa eden Lokman Çağırıcı'nın yerine AKP'nin aday gösterdiği Abdullah Özdemir seçildi.

İstanbul'da Bağcılar Belediye Meclisi, yeni belediye başkanını seçmek için toplandı. AK Parti grubunun  adayı olarak gösterilen Abdullah Özdemir, Bağcılar Belediye Başkanı seçildi.

AK Parti Grubu'nun adayı olarak gösterilen Abdullah Özdemir 37, İYİ Parti'nin adayı Hafize Ayşe Çelebi ise 5 oy aldı.

Bağcılar Belediye Meclisi'nde yapılan seçimin ardından belediye başkanlık makamında devir teslim töreni yapıldı.

Önceki başkan Lokman Çağırıcı, Abdullah Özdemir'e görevi devretti.

Abdullah Özdemir kimdir?

Kastamonu'da 1983'te dünyaya gelen Abdullah Özdemir, Yıldız Teknik Üniversitesinde İnşaat Mühendisliği bölümünü (yarı İngilizce) ve İstanbul Kültür Üniversitesinde de yüksek lisans eğitimini tamamladı.

Siyasete 2006 yılında Bağcılar İlçe Gençlik Kolları'nda başlayan Özdemir, 11 Kasım 2007'de 2. Olağan ve 14 Ağustos 2011'de 3. Olağan İlçe Gençlik Kolları kongrelerinde Gençlik Kolları İlçe Başkanlığı görevlerine seçildi.

Bu süre içerisinde ABD'de bir düşünce kuruluşunda Ortadoğu, Amerika ve dünya siyaseti üzerine eğitim alan Özdemir, halen Adalet ve Kalkınma Partisi Gençlik İstanbul İl Başkanlığı Uluslararası İlişkiler Çalışma Grubu'nda görev yapıyor.

Özdemir, belediye meclis üyeliği aday adaylığı müracaatından dolayı Kasım 2013'te Gençlik Kolları İlçe Başkanlığı görevinden ayrıldı.

2019 yerel seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisi Bağcılar Belediye Meclis Üyesi seçilen ve aynı zamanda İBB Meclisi üyesi olan Özdemir, Ulaşım ve Trafik Komisyonu Başkanlığı görevini üstleniyor.

İngilizce bilen Abdullah Özdemir, evli ve 1 çocuk sahibi.

Ne olmuştu?

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, sağlık sorunlarını öne sürerek görevini bırakmış, ancak daha sonra Çağırıcı’ya cinsel içerikli görüntüler nedeniyle şantaj yapıldığı ortaya çıkmıştı.

Çağırıcı’nın şikâyeti üzerine açılan soruşturma kapsamında iki kişi tutuklandı.

 

Kaynak:Haber Kaynağı

Önceki ve Sonraki Haberler
Yerel Gündem