Bağcılar'da bahçede yeni doğmuş bir bebek bulundu

Ekipler, bu insanlık dışı davranışı sergileyen kişi ya da kişileri yakalamak için soruşturma başlattı.

Bağcılar'da bir apartmanın arka bahçesinde yeni doğmuş bebek bulundu. Haber verilmesiyle gelen sağlık ekipleri, bebeğin hayatta olduğunu belirledi. 

Olay, saat 20.30 sıralarında Bağcılar Yüzyıl Mahallesi'nde meydana geldi. Apartman sakinleri, binanın arka bahçesinden gelen ağlama seslerine doğru giderek yerde yeni doğmuş bebek gördü. Apartman sakinleri, bebeğin üzerini battaniyeyle örttükten sonra durumu polis ve sağlık ekiplerine haber verdi.

Gelen sağlık ekipleri bebeğin hayatta olduğunu belirleyerek ambulansla hastaneye götürdü. Polis ekipleri olay yerinde inceleme yaparak bina sakinlerinden bilgi aldı.

"Bebeğin üzerinde herhangi bir not yoktu"

Bebeği gören Murat Uslu, "Balkona çıkmıştım hava almak için, o esnada bir bebek sesi duydum. Komşuma bebek sesi geldiğini söyledim. Komşum da kedi sesi geldiğini söyledi. Bizim arka bahçede zaten kedi dolu. Tabii içime sinmedi gidip bakacağımı söyledim. Girdim bahçeye, bebeği gördüm lâkin plastik bebek gibi görünüyordu. Ben hâlâ bebek sesine gitmeye çalışıyordum. Önümde hareket ettiğini gördüm. Daha sonra polis ve ambulansı aradık. Bebeğin üzerinde bir notu yoktu sadece alt kısmında muhtemelen anneye ait çamaşırlar duruyordu. Bebek anadan üryan bir şekilde üstünde hiçbir şey yokken duruyordu. Biz gördüğümüzde yaşıyordu. İçeriden bir battaniye alıp üstüne örttük. Polisin ve ambulansın gelmesini bekledik. Hareketliydi, ağlıyordu. Muhtemelen ben gitmeden 15-20 dakika önce doğmuştu. Islaklığı üzerindeydi. Orası tenha bir yer, o kısımları gören kameralarda yok. Muhtemelen akşam saatinden sonra karanlık çökünce oldu" dedi.

 

Önceki ve Sonraki Haberler
3. Sayfa