Bahçeli ile CHP'li Sertel, infaz koruma memurlarının durumunu görüştü

Bahçeli ile CHP'li Sertel, infaz koruma memurlarının durumunu görüştü

''CHP’nin konuyla ilgili yasa teklifinin Adalet ve Kalkınma Partisi ve Milliyetçi Hareket Partisi oylarıyla reddedildiğini anlattım. Sorunun çözümü için elimden geleni yapmak istediğimi söyledim”

TBMM Genel Kurulu’nda önceki gün yapılan Hâkim ve Savcılar Kurulu (HSK) üye seçimleri sırasında, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile CHP İzmir Milletvekili Atilla Sertel arasında infaz koruma memurlarının özlük hakları konusunda bir konuşma gerçekleşti.  

Cumhuriyet'ten Selda Güneysu'nun haberine göre, Sertel, Bahçeli ile infaz koruma memurlarının özlük haklarının iyileştirilmesi ve itfaiyeciliğin meslekten sayılması konusunda görüştüğünü anlattı. Sertel, “Sayın Genel Başkan’a CHP’nin konuyla ilgili yasa teklifinin Adalet ve Kalkınma Partisi ve Milliyetçi Hareket Partisi oylarıyla reddedildiğini anlattım. Sorunun çözümü için elimden geleni yapmak istediğimi söyledim” dedi.   Bahçeli’nin de “durumun siyaset üstü olduğunu” belirterek partisinin grup başkanvekillerine “çalışmaları” için talimat verdiği kaydedildi. Bunun üzerine de kendisinin Bahçeli’ye, “İsterseniz teklifi siz getirin, biz destekleyelim” dediğini de söyledi.

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika