Bahçeli’den AKP’ye: ’FETÖ Borsası’nda kâr elde edenler kimlerdir?

Bahçeli’den AKP’ye: ’FETÖ Borsası’nda kâr elde edenler kimlerdir?

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, iktidar cephesinde dillendirilmeye başlayan ‘FETÖ temizlendi’ görüşünü eleştirirken “Mücadele bitti tespitleri bu kadar kolay mıdır?’ diye sordu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu.
Bahçeli partisinin grup toplantısında ekonomik sıkıntılara değinirken şöyle konuştu: “İşsiz bir gencin, umutsuz bir neslin, borca batmış milyonların gönlünü hamasi sözlerle almak mümkün değildir. Parti olarak Türkiye’nin büyümesinden sadece memnuniyet duyarız. Türkiye’ye diz çöktürmek isteyen güçler, yeri gelince dövizi kullanmışlardır. Türkiye’ye hasar vermek karanlık çevrelerin amacıdır.

Dayatılan ekonomik ilişki ağları milletimizin ciğerlerini yıllarca dağlamıştır. Cumhuriyet’in kuruluşundan bugüne kadar yönetimde pay sahibi olmuş siyaset adamları milletin kazanması için çırpınmışlardır. Bağımlı bir ekonomik yapıyla siyasal bağımlılığımızı nereye kadar koruyacağız? Büyümesine büyüdük hatta G20 ülkelerinden daha çok büyüdük, ancak bununla yetinemeyiz.  Bağımlı bir ekonomik yapıyla siyasal bağımlılığımızı nereye kadar koruyacağız? Büyümesine büyüdük hatta G20 ülkelerinden daha çok büyüdük, ancak bununla yetinemeyiz.”

’TOSUNCUK ENSESİNDEN TUTUP GETİRİLSİN’
132 bin kişinin 1 milyar liranın üzerinde dolandırıldığı Çiftlik Bank vurgunu ve benzeri yapıların para toplamasına değinen “Tosuncukmuş, Çiftlik Bankmış, Sütbankmış… Bu ve benzeri asalakların kanımızdan beslenmelerine asla izin verilmemelidir. Bunlar (firardaki Çiftlik Bank CEO’su Mehmet Aydın’ı kastediyor) her neredeyse enselerinden tutulup layık oldukları demir parmaklıkların ardına konulmalıdır. Bu milletin çektiği çile ve ızdıraba artık bir son verilmelidir” dedi.

’FETÖ ÖLMEDİ YAŞIYOR’
‘FETÖ projesi’ni imal eden mihraklarla hesaplaşmanın tarihi ve milli bir zorunluluk olduğunu dile getiren MHP lideri, “Önümüzdeki yıllarda yine devletin içine sızmış bir kadronun ya da projelendirilmiş örgütlerin millete savaş açmayacağının garantisi var mıdır? Geleceği bugünden planlamayalım mı? Düşünmeyelim mi? FETÖ ölmedi yaşıyor. Kripto damar çalışıyor. Bu proje olmadı, diğeri anında sökün eder” görüşünü savundu.

’FETÖ Borsası’ soruşturması: AKP’li Şamil Tayyar’ın ifadesi alınacak

BAHÇELİ’NİN İKTİDARA SORULARI
Bahçeli konuşmasının burasında sözü, FETÖ ile mücadelenin aksamasından şikayet eten AKP Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar’ın şüphelilerin milyon dolarların döndüğü FETÖ borsası kurularak tahliye edildiği yönündeki açıklamalarına getirerek şöyle devam etti: “FETÖ borsası kuruldu sözleri ne anlama gelmektedir? Kar elde edenler kimlerdir? FETÖ’cülerin her yerden temizlendiği iddiası yerinde midir? Proje sahipleri yenilmeden FETÖ nasıl bitecektir? Mücadele bitti tespitleri bu kadar kolay mıdır? Bu kadar temelsiz midir? Pensilvanya’nın temizliği yapılmadan mücadeleye nasıl son verilecektir?”

Şamil Tayyar ’FETÖ Borsası’yla ilgili ifade verdi