Bahçeli'den AYM'ye tepki, Soylu'ya destek

Bahçeli'den AYM'ye tepki, Soylu'ya destek

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ömer Faruk Gergerlioğlu kararı nedeniyle AYM'ye tepki gösterdi. Bahçeli, İçişleri Bakanı Soylu'ya da destek çıktı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu. Ömer Faruk Gergerlioğlu hakkında verdiği hak ihlali kararı nedeniyle Anayasa Mahkemesine tepki gösteren Bahçeli, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya da destek çıktı.

Bahçeli, Gergerlioğlu kararı hakkında şu ifadeleri kullandı:

AYM, Gergerlioğlu'nu bireysel başvurusunda hak ihlaline hükmederek tahliyesini istemiştir. PKK/KCK propagandası yaptığından dolayı 96 gündür Sincan Cezaevinde bulunan söz konusu karanlık şahsın seçilme ve siyasi faaliyette bulunma hakkı ile kişi hürriyeti ve güvenliği hakkının ihlal edildiğine AYM karar vermiştir. Yani CHP'li Berberoğlu gibi Gergerlioğlu'na milletvekilliğine dönüş yolu açılmıştır. Terör propagandası nasıl oluyor da hak ihlali olarak değerlendiriliyor?

 

AYM bölücüler lehine hak ihlaline hükmederken milletimizin, şehitlerimizin milli şerefimizin tartışılmaz hak ve tarihi çıkarlarını gasp ettiğinin farkına ve bilincine ne zaman varmayı planlıyor? Ne hakkı, neyin ihlali? Ne zamandır hainin hakkı oluyormuş! Hiç kimse bugünkü sıfatlarına güvenip de yanlışa ortak olmamalıdır.

Soylu'nun yalnız olmadığını söyleyen Bahçeli, şöyle konuştu:

Bilhassa terörle mücadele alanında ismini altın harflerle yazdıracak İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’ya yapılan itibar suikastlarını, siyasi linç girişimlerini, zulme varan isnatları kaygıyla izlediğimizi, asla ama asla kabul etmediğimizi tarihe not olarak düşmek istiyorum. Kim demiş Sayın Soylu yalnız diye? Kim demiş Sayın Soylu kimsesiz diye?

Kılıçdaroğlu fezlekesi

Bahçeli, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘sözde cumhurbaşkanı’ söylemi nedeniyle hakkında Meclis’e gönderilen dokunulmazlık fezlekesine de değindi. Kılıçdaroğlu’nun başlattığı Adalet Yürüyüşü’nü eleştiren Bahçeli, „İşte ortam, işte fırsat. Saklayacağı, gizleyeceği, utanacağı ilişkiler ağı bulunmuyorsa çıksın mahkeme karşısına üstüne atılan suçlamaların hesabını versin. Dolandırıcı Tosuncuk nasıl bedel ödeyecekse, Kılıçdaroğlu da ödesin.  Kılıçdaroğlu kendine güveniyorsa, dokunulmazlığın kaldırılmasına bizzat kendisi ön ayak olmalı, karar sürecini bizatihi kendisi başlatmalıdır. Söz veriyorum, ilk kez CHP’ye destek vereceğiz“ diye konuştu. 

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem