Bakan, 'devlet düşmanı' dediği kişilerin yanına gidiyor!

Bakan, 'devlet düşmanı' dediği kişilerin yanına gidiyor!

Toprakları için direnen köylülere "marjinal gruplar" diyen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu İkizdere'ye gidiyor. Bakan Karaismailoğlu'nun direniş çadırlarını ziyaret edeceği bildirildi.

Toprakları için direnen köylülere "marjinal gruplar" ve "devlet düşmanı" diyen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu İkizdere'ye gidiyor. Bakan Karaismailoğlu'nun direniş çadırlarını ziyaret edeceği bildirildi.

İkizdere Dernekleri Federasyonu Başkan Yardımcısı Musa Yılmaz, TELE1'e yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

Ziyaretin olacağı bize bugün söylendi. Taş ocağına karşı olanları ziyaret edecek. Dün de bugün de çalışma durdu. Kurulan kamera sistemi ve kapı olduğu gibi duruyor. Bizim talebimiz bu projenin geri çekilmesi.

Bakan Karaismailoğlu ne demişti?

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, altın araması iddialarının doğru olmadığını öne sürerek "Devletimiz marjinal gruplara kesinlikle izin vermez. Bunu yapanlar devlet düşmanıdır" demişti.

"Gelsin, marjinal grup kimmiş göstersin"

Köylüler ise duruma tepki göstermişti. “Vadimizi Cengiz’e kurban etmiyoruz diye bizi devlet düşmanı ilan edemezsin” diyen köylülerden Güngör Baş, “Marjinal grup olduğumuzu söylüyor. Gelsin marjinal grup kimmiş göstersin. Bu toprakların sahibi Ayşe teyze mi Havva anne mi yoksa geleceği yok olmasın isteyen gencimiz Ali mi, Mehmet mi, kimmiş marjinal grup?” diye konuşmuştu.

GENEL