Bakan Koca dikkatli olalım deyip uyardı: Ölümlerin yüzde 52'si bu şehirde...

Bakan Koca dikkatli olalım deyip uyardı: Ölümlerin yüzde 52'si bu şehirde...

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, corona virüs tarama testi sonuçlarını sosyal medya hesabından paylaştı. Koca, Öte yandan Koca, en çok corona virüs ölümünün yaşadığı ili de açıkladı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Twitter hesabından yaptığı açıklamada "Türkiye genelinde, bakanlığımız tarafından yaklaşık 150.000 kişiyle yapılan COVID-19 tarama çalışmasında, rastgele test edilen her 1.000 kişiden 2,5’inde test sonucu pozitif çıkmıştır. Hepimizin iyiliği için dikkatli olalım. Hayat riske yenilmesin" ifadelerini kullandı. 

Sağlık Bakanı Koca'nın paylaşımları şöyle:

"150 bin kişiyle yapılan Kovid-19 tarama çalışmasında rastgele test edilen her 1000 kişiden 2,5’inde test sonucu pozitif çıktı.

SALGIN BOYUNCA toplam vaka sayısı 223.315’tir. Vakaların %46'sı İstanbul'da tespit edilmiştir. COVID-19 kaynaklı vefatlarınsa %50,2’si yine İstanbul’da olmuştur. Hepimizin iyiliği için dikkatli olalım. Hayat riske yenilmesin."

VAKALARIN %46’sının tespit edildiği İstanbul'da bakanlığımızca yapılan tarama çalışmasında, rastgele test edilen her 1.000 kişiden 2,9’unda test sonucu pozitif çıkmıştır. Bu oran, Türkiye genelinden %13,8 yüksektir. Hepimizin iyiliği için dikkatli olalım. Hayat riske yenilmesin."

Etiketler :