Bakan Murat Kurum: Konut ve kiralardaki artış suni, bunu hep söylüyoruz

Bakan Murat Kurum: Konut ve kiralardaki artış suni, bunu hep söylüyoruz

"Bunu hep söylüyoruz. Kirada da konut fiyatında da gerileme olacak. Yaptığımız projelerle buna imkân sağlayacağız"

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, konut ve kiralardaki artışın suni olduğunu belirterek, "Bunu hep söylüyoruz. Kirada da konut fiyatında da gerileme olacak. Yaptığımız projelerle buna imkân sağlayacağız" dedi.

Bakan Kurum, Cumhurbaşkanı ve Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılan Kabine Toplantısı sonrası gazetecilerin sorularını cevapladı. Konut ve kira artışları ile ilgili konuşan Kurum, "Bu suni bir artış, hep söylüyoruz. Bizim hamlelerimizle birlikte sistem oturacak. Arzda sıkıntı varsa; Sayın Cumhurbaşkanı'mız giderecek süreci de paylaşacak. Ve o da fiyatların geri gelmesine neden olacak" diye konuştu. 

Kurum şu ifadeleri kullandı:

"Bu biraz da dünyadaki tedarik zincirinin oturmasıyla alakalı. Ülkeler üretime geçti, arz arttı ve talep aynı kalınca mecburen fiyat da geri geliyor. Kirada da konut fiyatında da gerileme olacak. Yaptığımız projelerle buna imkan sağlayacağız. İnşallah her işte olduğu gibi konut işinde de vatandaşımızı açta açıkta bırakmayacağız.

Bakan Kurum, Cumhurbaşkanı ve Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı sosyal konut projesinin detaylarının ise eylül ayında kamuoyuyla paylaşılacağını söyledi. 

Önceki ve Sonraki Haberler
Ekonomi