Bakanlar, görüşmeleri TOBB ile sürdürdü: Devletimizi yanımızda görmek çok değerli

Bakanlar, görüşmeleri TOBB ile sürdürdü: Devletimizi yanımızda görmek çok değerli

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan ile 5 bakan, iş dünyası görüşmelerinin ikinci toplantısında Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) yönetimiyle bir araya geldi.

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan ile Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, iş dünyası görüşmelerinin ikinci toplantısında Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) yönetimiyle bir araya geldi. Bakan Elvan ile Gül'ün iş dünyasıyla görüşmelerinin ikincisi, TOBB yönetimiyle Cumhurbaşkanlığı Dolmabahçe Çalışma Ofisi'nde gerçekleştirildi. Toplantıya, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, TCMB Başkanı Naci Ağbal ve TOBB Yönetim Kurulu Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu katıldı. Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Adalet Bakanlığı'ndan üst düzey katılımın sağlandığı toplantı, bir süre görüntü alınmasına izin verildikten sonra basına kapalı gerçekleştirildi.

"SONUÇ ODAKLI BİR TOPLANTIYDI"

Bakan Elvan, toplantı sonrası yaptığı açıklamada, "İş dünyası ile görüşmelerimizi TOBB ile sürdürdük. Bakanlarımız Sn. Abdulhamit Gül, Sn. Zehra Zümrüt Selçuk, Sn. Mustafa Varank, Sn. Bekir Pakdemirli ve Sn. Ruhsar Pekcan ile TOBB heyetinin görüş ve önerilerini dinledik. Sonuç odaklı bir toplantı gerçekleştirdik.Önümüzdeki hafta MÜSİAD ile programımıza devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

TOBB BAŞKANI: DEVLETİMİZİ YANIMIZDA GÖRMEK ÇOK DEĞERLİYDİ

TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu ise toplantıya ilişkin, "Ekonomideki sorunları, diyalog ortamı ve istişare ile çözeceğimize inanıyoruz. Gayet kapsamlı ve verimli bir toplantıydı. Bu dönemde devletimizi yanımızda görmek bizim için çok değerliydi" dedi. 

Politika