Bakanlığa bağlı Marmaray’da sesiz sedasız zam

Bakanlığa bağlı Marmaray’da sesiz sedasız zam

Marmaray geçiş ücretlerine gece yarısından itibaren zam yapıldı. UKOME tarafından metro, metrobüs ve İETT ücretlerine yapılan yüzde 35 zam uygulamasını

Marmaray geçiş ücretlerine gece yarısından itibaren zam yapıldı. UKOME tarafından metro, metrobüs ve İETT ücretlerine yapılan yüzde 35 zam uygulamasını Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'na bağlı olan Marmaray için de gece 00.00'dan itibaren zam yapılarak uygulamaya aldı. Buna göre 1 ila 7 istasyon tam geçişi 2.60 TL'den 3,5 TL 'ye yükseltildi. 1-43 istasyon arası geçiş 7.75 TL oldu.

Marmaray geçiş ücretlerine gece yarısından itibaren zam yapıldı. UKOME tarafından metro, metrobüs ve İETT ücretlerine yapılan yüzde 35 zam uygulaması Marmaray geçişleri için de gece 00.00'dan itibaren yürürlüğe alındı. Buna göre 1 ila 7 istasyon tam geçişi 2.60 TL'den 3,5 TL 'ye yükseltildi. 1-43 istasyon arası geçiş 7.75 TL oldu.

ZAM YOK DEMİŞLERDİ

İktidara yakın haber sitelerinde İstanbul'da ulaşıma yapılan zam sonrası Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'na bağlı olan Marmaray için zam yapılmayacağı duyurulmuştu, fakat gece saat 00:00 itibari ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'na bağlı olan Marmaray'da da geçiş ücretlerine zam yapıldı.

SOSYAL MEDYA'DA TEPKİ

İBB'nin aldığı zam kararı sonrası, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'na bağlı olan Marmaray'a da sessiz sedasız zam yapılması sosyal medya da tepkilere neden oldu.