Banu Alkan: Sanatçı toplumun önünde yarı milletvekili sayılır, Kültür Bakanı olmak istiyorum

Banu Alkan: Sanatçı toplumun önünde yarı milletvekili sayılır, Kültür Bakanı olmak istiyorum

Banu Alkan, sanatçının toplum önünde yarı milletvekili sayıldığını belirterek, bir gün Kültür Bakanı olmak istediğini ifade etti.

Banu Alkan, Posta gazetesine verdiği röportajda, Bülent Ersoy ile yeni bir projeye başlayacağını, fakat formatı açıklamasının doğru olmayacağını söyledi. 

Sinema ve dizilerde olmamasına değerlendiren Banu Alkan, sözlerine şöyle devam etti 

"Ben iki dizi yaptım ve bir daha da dizi yapmam. Çok önemli projeler geldi de yapmadım. Çünkü ben özgür bir insanım. Seyahatlerimi engelliyorsa dizi çekemem. Zaten setlere koşmaktan genç kızlığımı yaşayamadım. Şimdi genç kadınlığımı yaşıyorum. Zaten şöhretin en zirvesine çıktım. Bugün ölsem yüzyıl raflarda olurum. İmzamı çoktan attım. Filiz Akın, 40 yıldır çalışmıyor ama hala Filiz Akın."

"Kültür Bakanlığı benim yapabileceğim bir bakanlık"

Banu Alkan, Kültür Bakanlığı'nı yapabileceğini iddia ederek, "Çünkü benim yapabileceğim bakanlık o. Sanayi Bakanı olamayacağıma göre! Sanatla ilgili olarak Türkiye’yi dünyayla birleştirmek isterdim. Sanatçı olduğum için bu bakanlığa yakıştırıyorum kendimi. Başka bir siyasi söylemim olamaz. Ben herkesin yıldızıyım. Mutlaka toplumsal olaylara parmak basabilir bir sanatçı ama bazılarını kırabilir." diye konuştu.

Röportajın tamamı için tıklayın...
 

Önceki ve Sonraki Haberler
Yaşam