Barbaros Şansal'ın olmayan 'Facebook' hesabına hakaret davası!

Barbaros Şansal'ın olmayan 'Facebook' hesabına hakaret davası!

Modacı Barbaros Şansal’ın Facebook üzerinden, “Cumhurbaşkanına hakaret” iddiasıyla yargılandığı dava görüldü. Mahkeme de savunma yapan Şansal, “Benim Facebook hesabım yoktur. Adıma açılan onlarca hesap var. Takip ve...

Modacı Barbaros Şansal’ın Facebook üzerinden, “Cumhurbaşkanına hakaret” iddiasıyla yargılandığı dava görüldü. Mahkeme de savunma yapan Şansal, “Benim Facebook hesabım yoktur. Adıma açılan onlarca hesap var. Takip ve kontrol etmem mümkün değildir” dedi.

İstanbul 20. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya Barbaros Şansal, Şansal’ın avukatı Efkan Bolaç ve Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterliği avukatı Ela Ezgi Yelmen katıldı. Hakim Şansal’a söz konusu hesaptan, “Hırsız katil Erdoğan” şeklinde paylaşımlar yapıldığını söyledi.

Cumhuriyet'te yer alan habere göre; duruşmada savunma yapan Şansal, şahsına ait bir Facebook hesabı olmadığını söyleyerek, “2012 yılına kadar Facebook hesabım vardı. Hesabımın hacklenmesi üzerine kapattırdım. O tarihten beri hesabım yoktur. Ancak adıma açılmış çok sayıda hesap var. Sürekli ifadeye çağrılmıyorum. Daha bugün Adana’da görülen bir davadan beraat ettim. Erdoğan’a hakaret eden hesaplar bana ait değildir. Fotoğraflarım bu hesapta kullanılmış. Suçsuzum. Beraatimi istiyorum” dedi.

Avukat Ela Ezgi Yelmen ise Facebook hesabının Şansal’a ait olduğuna dair belirtilerin olduğunu iddia ederek, “Şahıs müvekkilimi aşağılamak için bu suçu işlemiştir” dedi.

Mahkeme Cumhurbaşkanı avukatının davaya katılma yönündeki talebinin vekaletname sunulmasının ardından değerlendirilmesine, Facebook şirketine yazı yazılarak, “Hırsız, Katil Erdoğan” şeklinde paylaşımlar yapan hesabın kime ait olduğunun, yapılan paylaşımların nereden yapıldığının sorulmasına karar vererek duruşmayı erteledi.

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika