Barış Atay’dan Haldun Dormen’e tepki: ‘Henüz kurşuna dizilmedik’

Barış Atay’dan Haldun Dormen’e tepki: ‘Henüz kurşuna dizilmedik’

Türk sinema sanatçılarından Haldun Dormen, T24’ün kendisine sorduğu, ‘tiyatro sansürü yeniyor mu?’ sorusuna ‘Şuanda gene sansür diye bir şey var galiba. Ama korkulacak kadar bir sansür baskısı bence yok‘ diye cevap vermişti,...

Türk sinema sanatçılarından Haldun Dormen, T24’ün kendisine sorduğu, ‘tiyatro sansürü yeniyor mu?’ sorusuna ‘Şuanda gene sansür diye bir şey var galiba. Ama korkulacak kadar bir sansür baskısı bence yok‘ diye cevap vermişti, Barış Atay'dan Haldun Dormen'in sözlerine tepki gösterdi

Barış Atay kendisine ait sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada '' Hoca haklı, rahat olabiliriz. Oyunlarımız yasaklanıyor, sahne bulamıyoruz, kara listeye alınıyoruz, ödenekli tiyatrolardan kovuluyoruz, tutuklanan arkadaşlarımız var ama en azından, henüz kurşuna dizilmedik!'' ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

Türk sinema sanatçılarından Haldun Dormen, T24’ün kendisine sorduğu, ‘tiyatro sansürü yeniyor mu?’ sorusuna ‘Şuanda gene sansür diye bir şey var galiba. Ama korkulacak kadar bir sansür baskısı bence yok‘ diye cevap verdi.

Dormen’in bu cevabı Twitter üzerinden tepkiyle karşılanırken TİP milletvekili Barış Atay’dan da cevap geldi. “Hoca haklı, rahat olabiliriz. Oyunlarımız yasaklanıyor, sahne bulamıyoruz, kara listeye alınıyoruz, ödenekli tiyatrolardan kovuluyoruz, tutuklanan arkadaşlarımız var ama en azından, henüz kurşuna dizilmedik!” yazan Barış Atay’ın daha önce de pek çok oyununa sansür uygulandığı biliniyor.

Önceki ve Sonraki Haberler
Yaşam