Başak Cengiz'i öldüren Can Göktuğ Boz'un akıl sağlığı yerinde çıktı

Başak Cengiz'i öldüren Can Göktuğ Boz'un akıl sağlığı yerinde çıktı

Adli Tıp, İstanbul Ataşehir'de Başak Cengiz'i samuray kılıcı ile öldüren Can Göktuğ Boz’un ceza sorumluluğunun tam olduğuna ilişkin tespitte bulundu.

İstanbul Ataşehir'de Başak Cengiz'i samuray kılıcı ile öldüren Can Göktuğ Boz'un akıl sağlığının yerinde olup olmadığına ilişkin Adli Tıp Kurumu'nun ilk incelemesi sonuçlandı. Adli Tıp, Can Göktuğ Boz’un ceza sorumluluğunun tam olduğuna ilişkin tespitte bulundu. Raporda, ceza sorumluluğunu etkileyecek veya ortadan kaldıracak mahiyet ve derecede herhangi bir akıl sağlığı veya akıl zayıflığı tespit edilmediği belirtildi.

Mahkemece kabul edildi

İstanbul Ataşehir'de Can Göktuğ Boz'un samuray kılıcı Başak Cengiz'in ölüme ilişkin ağırlaştırılmış müebbet ve 6 yıla kadar hapis cezası istemiyle hazırlanan iddianame mahkemece kabul edildi, mahkeme dosyaya ilişkin ilk ara kararını tensip zaptıyla hazırladı. Samuray kılıcı ile dehşet saçan Can Götuğ Boz'un akıl sağlığının yerinde olmadığı iddia edilmişti.

Adli Tıp Kurumu tarafından yapılan ilk inceleme tamamlandı

Sabah gazetesinden Nazif Karaman’ın haberine göre, Can Göktuğ Boz'un akıl sağlığının yerinde olup olmadığına ilişkin Adli Tıp Kurumu tarafından yapılan ilk inceleme de tamamlandı. 24 Ocak'ta Kuruma getirilen Boz, 2 gün çeşitli testlerden geçirildi. Adli Tıp hazırladığı ilk raporda, Boz'un ceza sorumluluğunun tam olduğuna dikkat çekti. Adli Tıp raporunda, ceza sorumluluğunu etkileyecek veya ortadan kaldıracak mahiyet ve derecede herhangi bir akıl sağlığı veya akıl zayıflığı tespit edilmediği kaydedildi. Rapor, davanın görüldüğü mahkemeye gönderildi.

28 Şubat’ta hâkim karşısına çıkacak

Ağırlaştırılmış müebbet ve 6 yıla kadar hapis cezası istemiyle hakkında iddianame hazırlanan Can Göktuğ Boz, 28 Şubat’ta hâkim karşısına çıkacak.

 

Önceki ve Sonraki Haberler
3. Sayfa