Başhekime, temizlik işçisinden 'hakaret' şikayeti

Başhekime, temizlik işçisinden 'hakaret' şikayeti

“Çok uzun süredir işçiler üzerinde ağıza alınmayacak hakaretler ederek işçileri psikolojik baskılarla aşağılayarak, görev değişiklikleri yaparak bezdirmeye, bıktırmaya, yıldırmaya çalışmaktadırlar. "

Sağlık merkezinde 11 senedir temizlik personeli olarak çalışan Ramazan Çetin, Başhekim Yüksel Tuncer'i herkesin duyacağı şekilde kendisine hakaret ettiği gerekçesiyle Zonguldak İl Sağlık Müdürlüğü, Sağlık Bakanlığı ve Cumhuriyet Savcılığı’na şikayette bulundu.

Yerel Pusula Gazetesi‘nin haberine göre, şikayet dilekçesinde söz konusu iddia şöyle yansıdı: “Çok uzun süredir işçiler üzerinde ağıza alınmayacak hakaretler ederek işçileri psikolojik baskılarla aşağılayarak, görev değişiklikleri yaparak bezdirmeye, bıktırmaya, yıldırmaya çalışmaktadırlar.

Bu iki yönetici özellikle bayan personellere de bir işveren temsilcisine yakışmayacak, işçi-işveren ilişkisi içerisinde kabul olunmayacak derecede yakınlık kurmaya çalışmakta, kabul etmeyen, karşı koyan bayan personele hem en ağır şekilde mobbing uyguladıkları gibi hem de işçileri sürekli olarak psikolojik baskılarla aşağılayarak, görev değişiklikleri yaparak bezdirmeye, bıktırmaya ve yıldırmaya çalışıyorlar.

Başhekim Dt. Yüksel Tuncer, 29 Haziran 2020 tarihinde 07.55 tarihinde müracaat bölümünde çalışan arkadaşımıza hitaben ve sağlık merkezinde çalışan herkesi kasteder biçimde ‘Muhammet burada çok ... var’ demiştir.”