BEKLENEN SON DAKİKA RESMİ GAZETEDE YAYIMLANDI: LÜTFİ ELVAN GÖREVDEN 'AFFINI" İSTEDİ, YERİNE NUREDDİN NEBATİ GETİRİLDİ

BEKLENEN SON DAKİKA RESMİ GAZETEDE YAYIMLANDI: LÜTFİ ELVAN GÖREVDEN 'AFFINI" İSTEDİ, YERİNE NUREDDİN NEBATİ GETİRİLDİ

Elvan'ın görevden 'affını' istemesi Resmi Gazete'de yayınlandı.

Görevden affını isteyen ve görevden af talebi kabul edilen Lütfi Elvan'ın yerine Nureddin Nebati getirildi.

Resmi Gazete

rg.png

Dolar yükseldi

Elvan'ın görevden alındığı an 13,26 olan dolar şimdi 13,43'e yükseldi

 

Bakan gibi mesaj atmıştı

Nureddin Nebati KİMDİR?

Nureddin Nebati, 1 Ocak 1964'te Şanlıurfa Viranşehir'de doğdu. Babasının adı Süleyman, annesinin adı Emine'dir.

Nebati bir süre tekstil işiyle uğraştı. MÜSİAD Genel Merkez Yönetim Kurulu ve İstanbul Ticaret Odası (İTO) Disiplin Kurulu Üyeliğinde bulundu. MÜSİAD Yüksek İstişare Heyeti Üyesidir. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Mezunları Vakfı ve Derneği ile İlim Yayma Cemiyeti, ENSAR Vakfı, TÜGVA, ÖNDER, UTESAV, TDED, BEK, İDD, İDV ve benzeri Vakıf ve Derneğin Üyeliği devam etmektedir.

 

TÜGVA, ÖNDER, ENSAR VAKFI ÜYESİ

Nebati'nin paylaşımı

İstanbul İmam Hatip Okulları Platformu Aralık ayı istişare toplantımızı Ensar Vakfı'nda gerçekleştirdik.

 

tugva.png

Halen ÜTEV Vakfı Başkanlığı, Parlamenterler Arası Kudüs Platformu Türkiye Başkanı olup Esenler Belediyesi Şehir Düşünce Merkezinde Bilim Kurulu Üyesi olarak çalışıyor. AKP 4. Olağan Kongresinde MKYK Üyesi seçildi. MYK Üyesi olarak AKP Genel Merkez Mali ve İdari İşler Başkanı ve Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. AKP’den 24. Dönemde İstanbul, 25. Dönemde Şanlıurfa, 26. Dönem İstanbul Milletvekili seçildi. İyi düzeyde İngilizce, az düzeyde Arapça bilen Nebati, evli ve 4 çocuk babasıdır.

BERAT ALBAYRAK’A YAKIN BİR İSİM

Nureddin Nebati, Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan istifa eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın damadı Berat Albayrak’la yakın ilişkili biri olarak öne çıkıyor. İkili son olarak geçtiğimiz Ağustos ayında İstanbul Süleymaniye’de baş başa yemekte görüntülenmişti. Nebati’ye, Albayrak’ın Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndaki “emanetçisi” gözüyle bakılıyor.

Nureddin Nebati, AKP’li bürokratlar ve partililer arasında artık bir geleneğe dönüşen “çifte maaşlı” isimlerden biri. Hazine ve Maliye Bakan Yardımcılığı görevinin yanında Nebati aynı zamanda Türk Telekom YTönetim Kurulu üyesi olarak görev yapıyor. CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz Nebati’nin, aynı zamanda Türk Telekom Yönetim Kurulu Üyesi olduğunu tespit etmişti. Yavuzyılmaz, Nebati’nin Türk Telekom Yönetim Kurulu ücreti ve altı maaş ikramiye ile aylık 33 bin 849 TL aldığını ortaya çıkarmıştı. Nabati’nin Bakan Yardımcısı olarak aldığı 27.917 TL mala birlikte, toplam aylık maaşı 61 bin 766 TL olduğu belirlenmişti. Nebati’nin Esenler Belediyesi Şehir Düşünce Merkezinde Bilim Kurulu Üyesi olarak ne kadar maaş aldığı ise bilinmiyor.


 

Son Dakika Haberleri