Bergen'de dijital platform krizi

Bergen'de dijital platform krizi

Acıların kadını Bergen'in hayatını konu alan filmin dijital platforma satılmasına yönelik kriz çıktı. Yapımcının fiyatı artırmasından dolayı Disney kapılarını kapadı. İddiaya göre Amazon'la anlaşma sağlandı ancak resmi bir açıklama gelmedi.

Farah Zeynep Abdullah'ın acıların kadını olarak bilinen Bergen'in hayatını oynadığı film son zamanların en çok izlenen 8. filmi olmuştu. Vizyonda büyük başarı elde edilen Bergen'in dijital platforma satılmasında kriz çıktı.

YAPIMCI FİYATI 1.7 MİLYONA ÇIKARDI

tv100’de yer alan habere göre Bergen filminde projenin yapımcısı Orchestra Content, filmi Disney Plus’a 800 bin dolara (13 milyon TL) satmak için prensipte anlaştı. Söylentilere göre sıra sözleşmeye geldiğinde yapımcı fiyat artırımına gitti ve ücreti 1.7 milyon dolara çıkardı.

AMAZON'A MI SATILDI?

İddiaya göre bu şart Disney’in yapımcıya bütün kapıları kapatmasına neden oldu. Son gelen haberler ise Bergen filminin 1,5 milyon dolara (Takriben 25 milyon TL) Amazon’a satıldığı yönünde. Ancak kesin bir açıklama gelmedi.

159 MİLYON 680 BİN 276 TL HASILAT ELDE ETMİŞTİ

Türkiye'nin unutulmayan kadın seslerinden Bergen'in, gerçek ismiyle Belgin'in ayakta kalma mücadelesini konu alan film, geçen mart ayında vizyona girmiş, kısa süre içerisinde başarı yakalamıştı.

Film, pandemi sonrası 'bitti' denilen sinema sektörünü canlandırmış, toplam 5 milyon 461 bin 506 seyirciyi salonlara çekmiş ve 159 milyon 680 bin 276 TL hasılat elde etmişti.

Önceki ve Sonraki Haberler
Dijital Plus