Beşiktaş'ın esk oyuncusu Anderson Talisca: Türkiye’ye dönmek istiyorum!

Beşiktaş'ın esk oyuncusu Anderson Talisca: Türkiye’ye dönmek istiyorum!

Beşiktaş'ın eski futbolcusu Anderson Talisca, geleceğiyle ilgili, "Taraftarlar bana kızdı ama bonservisim Benfica'daydı. Onlar ne derse yapmak zorundaydım, karar verici ben değildim. Türkiye'yi çok özlüyorum ve Türkiye'de oynamak istiyorum" dedi.

Transfer dönemlerinde adı sıkça Türk kulüpleriyle anılan Anderson Talisca, ayrılığın ardından ilk kez bu kadar net konuştu.

Talisca, Türkiye'den ayrılmak istemediğini ve Benfica'nın mecbur bıraktığını söyledi. Türk kulüplerine de göz kırpan Talisca, "Beşiktaş'a geldiğim ilk sezon saha içi ve saha dışında takımda çok güzel bir hava vardı. Takım olarak çok çalışıyorduk. Çok gol attığımız, güzel maçlar oynadığımız bir sezondu. Tüm çalışmamızın emeğini saha içinde alarak hak edilmiş bir şampiyonluk yaşadığımıza inanıyorum" dedi.

"HER ŞEYİ BENFİCA BELİRLEDİ"

Ayrılığıyla ilgili konuşan Talisca, "Taraftarın bana çok kızdığını biliyorum ama dürüst olmak gerekirse o süreçte benim çok fazla bir söz hakkım yoktu. Sözleşmem sebebiyle tüm haklarım Benfica'ya aitti ve onlar ne derse yapmak zorundaydım. O şekilde de oldu. Güç Benfica'nın elindeydi" ifadesini kullandı.

"HAYATIMIN EN GÜZEL ANILARIYDI"

Talisca, Beşiktaş günlerine ilişkin ise şunları kaydetti: "Her zaman söylediğim gibi Türkiye'de yaşadığım 2 sene hayatımın en güzel anılarıydı. Beşiktaş benim için çok özel bir yere sahip, taraftara olan hayranlığım ise bambaşka. Hep beni desteklemeye devam ettiler ve hala bağlantı içerisindeyiz. Şu an zaman söylemek için erken olsa da uygun koşullar ve şartlar oluştuğunda Türkiye'ye dönmek istiyorum.  Şenol Güneş'in teknik direktörlüğün yanı sıra karakteri ile her futbolcu için çok özel bir yeri olduğunu söyleyebilirim. Biz çok iyi anlaşıyorduk ve ondan çok şey öğrendim. Bana en çok yardım eden kişiydi, kendisine 'Baba' diye hitap ederdim. Evet, benim için bir babaydı, bana çok yardım etti."

Spor