Beyaz Saray'da film gibi anlar: Gizli Servis müdahale etti, Trump basın toplantısını yarıda kesti!

ABD Başkanı Donald Trump, basın toplantısı düzenlediği sırada, programı bölen güvenlik ekibi tarafından salondan çıkartıldı. Dün gece Beyaz Saray'da filmleri aratmayacak o anlar kameralara böyle yansırken olayla ilgili açıklamayı Gizli Servis yaptı.

Salondaki muhabirlerin dışarı çıkmasına izin verilmezken, Trump birkaç dakika sonra geri dönüp Beyaz Saray binasının yakınlarında bir kişinin vurulduğunu açıkladı. Güvenlik güçleri tarafından vurulan şüphelinin silahlı olduğunu söyleyen Trump şahsın hastaneye gönderildiğini ifade etti.

Son dakika haberi: Beyaz Sarayda panik Donald Trump, apar topar çıkarıldı

 

Hastaneye kaldırılan kişinin durumu hakkında net bilgisi olmadığını dile getiren Trump, Gizli Servis'in konuyla ilgili detaylı bir açıklama yapacağını kaydetti.

Trump Beyaz Saray'da Gizli Servis'le birlikte güvende hissettiğini ve iyi iş çıkardıklarını belirtip herkese teşekkürlerini sunduktan sonra gündemi değerlendirmeye devam etti.

Söz konusu şüphelinin Beyaz Saray'a ne kadar yaklaştığını bilmediğini aktaran Trump, kendisinin salondan çıkarıldıktan sonra sığınağa değil, Oval Ofis'e götürüldüğünü anlattı.

Son dakika haberi: Beyaz Sarayda panik Donald Trump, apar topar çıkarıldı

 

 


Trump, "Dünyanın her zaman bu kadar tehlikeli bir yer olması çok talihsiz. Geride bıraktığımız yüzyıllarda dünya çok tehlikeli bir yer olmuştu ve sanırım bir süre daha böyle devam edecek." dedi.

 

Öte yandan, Gizli Servis'in Twitter hesabından yapılan açıklamada, Beyaz Saray'a yakın bir bölgede silahların ateşlendiği teyit edilerek, yakında daha fazla bilgi paylaşılacağı duyuruldu. Olay nedeniyle sarsılıp sarsılmadığı sorusuna Trump, "Bilmem. Tedirgin mi görünüyorum?" şeklinde yanıt verdi.

Olayın ardından Beyaz Saray karantinaya alındı. Kolombiya İtfaiye Teşkilatı şüphelinin ağır yaralı olduğunu bildirdi. Güvenlik güçleri şüphelinin amacını saptamaya çalışıyor.

İlgili Haberler
Önceki ve Sonraki Haberler
Dünya