Biden'dan Trump'a Türkiye çağrısı:"Türkiye gibi ülkelere krizin dışında kalma çağrısı yap"

Biden'dan Trump'a Türkiye çağrısı:"Türkiye gibi ülkelere krizin dışında kalma çağrısı yap"

3 Kasım'daki ABD Başkanlık seçimlerinde Demokrat aday Joe Biden, Ermenistan ve Azerbaycan arasındaki Dağlık Karabağ çatışması için Başkan Donald Trump yönetiminden "Türkiye gibi ülkelere krizinin dışında kalma çağrısı yapmasını" istedi.

ABD Başkan adayı Biden, Trump'tan Ermenistan ve Azerbaycan arasındaki Dağlık Karabağ çatışması için "Türkiye gibi ülkelere krizinin dışında kalma çağrısı yapmasını" istedi.

3 Kasım'daki ABD Başkanlık seçimlerinde Demokrat aday Joe Biden, Ermenistan ve Azerbaycan arasındaki Dağlık Karabağ çatışması için Başkan Donald Trump yönetiminden "Türkiye gibi ülkelere krizin dışında kalma çağrısı yapmasını" istedi. Twitter'da yaptığı paylaşımda Biden, AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Ermenistan, Azeri topraklarından çekilmeli" açıklamasının yer aldığı haberi alıntılayarak şunları yazdı: "Dağlık Karabağ'da ve çevresinde can kayıpları hızla artarken Trump yönetimi, Ermeni ve Azeri liderleri derhal tansiyonu düşürmeye çağırmalı. Ayrıca Türkiye gibi ülkelerden bu çatışmanın dışında kalmalarını talep etmeli."

9f197433-4647-49fc-b1bc-2d0c9f65de59-002.jpg

Dünya