Bill Gates’in kızı imam nikahı kıydı

Bill Gates’in kızı imam nikahı kıydı

Microsoft’un kurucusu olan Bill Gates’in 25 yaşındaki kızı ile Mısırlı bir Müslüman olan Nayel Nassar için önce imam nikahı kıyıldı.

Dünyanın en zengin iş insanlarından biri olan Bill Gates ile bir süre önce boşandığı eşi Melinda French Gates’in en büyük kızı Jennifer, Mısırlı jokey nişanlısı Nayel Nassa ile evlendi. Törenden bir gün önce Müslüman olan damadın inanışları gereği çifte imam nikahı kıyıldığı belirtildi.

Çift, bir gün sonra da Gates’in gösterişli malikanesinde kalabalık bir davetli topluluğunun katılımıyla düzenlenen düğün töreniyle evlendi.

Jennifer Gates ile 43 yaşındaki Nayel Nassar önce cuma akşamı Now York’un North Salem bölgesindeki 16 milyon dolar değerindeki çiftlim evinde imam nikahı kıydı. Bir gün sonra da yine New York’un Westchester bölgesindeki evlerinde düğün yapıldı.

Jennifer Gates ile Nayel Nassar ilk danslarını da Elton John’un Can You Feel The Love Tonight? (Bu Gece Aşkı Hissedebiliyor musun?) şarkısı eşliğinde yaptı. Çiftin evlilik törenine 300 konuk katıldı. Jennifer Gates, tören için Vera Wang tasarımı bir kıyafet tercih etti.

Bill Gates ise 27 yıllık evliliği geçen Ağustos ayında sona eren Melinda Gates’in Jennifer için geçen ay düzenlediği bekarlığa veda partisi uzun süre konuşulmuştu. Washington’daki 125 milyon dolarlık göl manzaralı malikanenin bahçesinde düzenlenen partide çekilen fotoğraflar da gelin Jennifer Gates tarafından sosyal medya hesabında paylaşıldı. Melinda Gates’in, eski eşi Bill Gates’ten boşanırken toplamda 130 milyar dolarlık servetin yarısını aldığını da hatırlatalım.

Bill Gates ile Melinda Gates’in kısa süre önce biten evliliğinden dünyaya gelen ilk çocukları olan 25 yaşındaki Jennifer Gates, tıp öğrencisi aynı zamanda da biniciliğe tutkun. Zaten nişanlısı da bu alana yabancı bir isim değil. Nassar, olimpik atla engelli atlamacı.

Jennifer Gates, 30 yaşındaki Nayel Nassar ile nişanlandığını geçen yılın 30 Ocak tarihinde sosyal medya sayfasından duyurmuştu. Jennifer Gates, bekarlığa veda partisine katılan konuklarına “Bana destek olan, tavsiyede bulunan bütün harika kadınlara minnettarım” cümlesiyle teşekkür etti ve hayatının, yakında başlayacak olan yeni bölümünü kutladı. Jennifer Gates, nişanlısıyla evlenmek için gün saydığını da yine bir Instagram paylaşımında “Seninle evlenmek için sabırsızlanıyorum” diyerek ifade etmişti.

Bill ve Melinda Gates, boşanmış olsalar da kızlarını mutlu gününde yalnız bırakmadılar. Törenin, Gates’e 2 milyon dolara mal olduğu belirtiliyor.

Önceki ve Sonraki Haberler
Dünya