Binali Yıldırım: Vaatlerde ölçü, ayar kaçmış durumda

Binali Yıldırım: Vaatlerde ölçü, ayar kaçmış durumda

Başbakan Binali Yıldırım, hafta sonunu geçirmek, bir dizi açılış ve etkinliğe katılmak için bugün saat 12.00'de memleketi Erzincan'a geldi. 76 tesisin toplu açılış törenini yapmak üzere merkez spor salonuna giden Başbakan...

Başbakan Binali Yıldırım, hafta sonunu geçirmek, bir dizi açılış ve etkinliğe katılmak için bugün saat 12.00'de memleketi Erzincan'a geldi. 76 tesisin toplu açılış törenini yapmak üzere merkez spor salonuna giden Başbakan Yıldırım, gündeme dair açıklamar yaptı. 

'ÖLÇÜ, AYAR KAÇMIŞ DURUMDA'
Seçimler için adayların vaatlerinde ölçünün kaçtığını ifade eden Başbakan Yıldırım, "Vaatlerde ölçü, ayar kaçmış durumda. Bu ölçüsüz, hesapsız vaatlere karşı rahmetli babaannem dinler, sonunda da, 'Üfle evladım üfle, kaval elin, yel Allah'ın' derdi. Bunlar üflemeye bir ay daha devam edecekler. Ama millet üflemeye değil de sonuca bakar. Ne getirdin kardeşim, memleketi nereden aldın, nereye götürdün, nereye götüreceksin, bunu anlatacaksın. Biz vaat verirken, geleceği anlatırken, arkamızda dolu dolu geçmişimiz var. Çok şükür alnımız ak" diye konuştu.