Bir tarih küle döndü… Yangını ‘Cayır cayır yanıyor’ diye duyuran Akit’e tepki yağdı!

Bir tarih küle döndü… Yangını ‘Cayır cayır yanıyor’ diye duyuran Akit’e tepki yağdı!

Fransa’nın başkenti Paris’te bulunan 850 yıllık Notre Dame Katedrali’nde büyük bir yangın çıktı. Notre Dame Katedrali'nin yanmasını, 'Fransa'nın ünlü Notre Dame Katedrali cayır cayır yanıyor' manşetiyle duyuran Yeni...

Fransa’nın başkenti Paris’te bulunan 850 yıllık Notre Dame Katedrali’nde büyük bir yangın çıktı. Notre Dame Katedrali'nin yanmasını, 'Fransa'nın ünlü Notre Dame Katedrali cayır cayır yanıyor' manşetiyle duyuran Yeni Akit gazetesi'ne sosyal medyada tepki yağdı.

Notre Dame Katedrali'nin yanmasını, 'Fransa'nın ünlü Notre Dame Katedrali cayır cayır yanıyor' manşetiyle duyuran altına da 'Türkiye'nin ahı tuttu' notuyla haberi paylaşan Yeni Akit gazetesi'ne sosyal medyada tepki yağdı.

Yeni Akit'in ve yangına sevindiklerini sosyal medyadan açıklayanlara ilişkin gelen tepki mesajlarından biri de yazar Ahmet Ümit'e ait.

Ahmet Ümit Twitter hesabından paylaştığı mesajında tepkisini, "Ne kadar acı, Paris'teki Notre Dame Katedrali yanıyor. İnsanlığın ortak kültürel mirası yanıyor. Romanlardaki belleğimiz yanıyor. Ve buna sevinen insanlaşamamış bir mahluk türü var. Ve hala sesleri çıkıyor" sözleriyle gösterdi.

Bir sosyal medya kullanıcısı Paris'teki Notre Dame Katedrali'nin yanmasına üzülenleri 'içimizdeki Fransızlar' olarak tanımlarken, bir çoğu da yananın bir klise olduğunu belirtip üzülenleri suçluyor.

Önceki ve Sonraki Haberler
Son Dakika