Bir zamanların FETÖ övücüsü ‘Yeliz’den, İmamoğlu'na: Horolop şorolop zihniyet

Bir zamanların FETÖ övücüsü ‘Yeliz’den, İmamoğlu'na: Horolop şorolop zihniyet

'Yeliz' lakabıyla tanınan AKP'li milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı, Recep Tayyip Erdoğan ile İmamoğlu'nu kıyaslayarak, "Tayyip Erdoğan'ın 1970'lerden beri....

'Yeliz' lakabıyla tanınan AKP'li milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı, Recep Tayyip Erdoğan ile İmamoğlu'nu kıyaslayarak, "Tayyip Erdoğan'ın 1970'lerdenberi bir backgroundu var adamın. Ama bu öyle değil ki. Bu pattadanak önümüze çıktı. Nerden ve nasıl atıldığı belli olan biri" dedi.

AKP'nin Yeliz'i Ahmet Hamdi Çamlı çıktığı bir TV programında Erdoğan'ın İBB dönemi faaliyetlerini anlatarak, İmamoğlu için "Nerden ve nasıl atıldığı belli olan biri" dedi. Sunucunun 'Nerden ve nasıl atılmış?' sorusuna ise "Stratejik bir şehir olan İstanbul'un milli bir zihniyetten alınıp Horolop şorolop bir zihniyete teslim edilmesi demek" diye cevap verdi.

'HOROLOP ŞOROLOP NE DEMEK?'

Anlamsız bir ifade olan 'Horolop şorolop zihniyeti' ise Çamlı şu sözlerle tanımladı, "Ne demek bu Horolop şorolop zihniyet. Ben kendisini bir ihanetle suçlamıyorum. Horolop şorolop adamın derdi şudur. Benim bu şekilde literatüre soktuğum çok kelimeler var. Horolop şorolop zihniyet adam günü birlik adam, yevmiyeci yani, günlük adam, derinliği olmayan adam, ilerisi olmayan, backgroundu olmayan basit kar için her şeyi yapabilecek adam".

FETÖ'YÜ ÖVMÜŞ

Daha önce Beylikdüzü Belediye Başkanlığı'ndan İBB Başkanlığına getirilen Ekrem İmamoğlu, için 'Nereden çıktığı belli olmayan biri' diyen AKP'li milletvekili Çamlı'nın geçmişe dönük Fethullah Gülen'i öven paylaşımları sosyal medyanın gündemi oldu.