Bitcoin ve Ethereum’da faiz imkanı sunan BlockFi, SEC tarafından soruşturma altına alındı!

Bitcoin ve Ethereum’da faiz imkanı sunan BlockFi, SEC tarafından soruşturma altına alındı!

Bitcoin ve Ethereum’da yüksek faizli tasarruf hesapları sunan BlockFi, Teksas, New Jersey, Alabama, Kentucky ve Vermont’taki düzenleyicilerin ardından SEC’in incelemesiyle de karşı karşıya kaldı..

Bloomberg’in haberine göre, BlockFi’nin yüksek faizli kripto para tasarruf hesapları ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından soruşturma altına alındı. BlockFi’nin Bitcoin ve Ethereum Faiz Hesapları New Jersey merkezli kripto şirketi, kullanıcıların Bitcoin ve Ethereum gibi önde gelen kripto paraların yanı sıra USD Coin ve Tether gibi stabil koinleri de kredi olarak alıp – vermesine olanak sağlıyor. BlockFi’nin stabil koinlerde sunduğu faiz ve getiri oranı ise bankaların sunduğundan çok daha yüksek olduğu için dikkat çekiyor..

BlockFi kullanıcıları şu anda Tether varlıklarından %9.5 oranında faiz geliri elde edebilirler. Bitcoin’deki mevduatlar ise %4.5 faiz oranı ile getiri sağlar. Menkul Kıymet mi? SEC ise “BlockFi Faiz Hesapları” veya “BIA” olarak adlandırılan bu faiz getirisi sağlayan hesapların “menkul kıymet” olup olmadığını inceliyor. Komisyon, BIA’ların gerçekten menkul kıymet olduğunu belirlerse, BlockFi bu ürünleri SEC’e kaydettirmek zorunda kalacak. Teksas, Alabama, New Jersey, Kentucky ve Vermont’taki finansal düzenleyiciler, geçtiğimiz birkaç ay içinde BlockFi ürünleriyle ilgili benzer endişeleri dile getirdiler. Örneğin New Jersey’deki düzenleyiciler, BlockFi’ye ürünlerini eyalet sakinlerine sunmayı bırakmasını emretti..

Önceki ve Sonraki Haberler
Kripto Para