Bitcoin vs altın rekabetinde ilginç değişim

Bitcoin vs altın rekabetinde ilginç değişim

Bugünlerde bazı yatırımcılar Bitcoin vs altın kıyaslamasına devam ediyor. Shark Tank yıldızı ve yatırımcı Kevin O’Leary tarafından yapılan açıklamalara göre yatırımcılar yavaş yavaş seçimini yapmaya başladı.

Birçok kişinin kripto para piyasalarında boğa sezonu beklentisi nedeniyle bu tarafa yöneldiği görülüyor.

Kripto para piyasalarında çok fazla fırsat var. Bu durum büyük yatırımcıların ilgisini çekmiş gibi görünüyor. Bitcoin ve diğer tüm dijital varlıklarda bu fırsatları görmek mümkün. Ancak spekülasyon nedeniyle ciddi düşüşler yaşanabiliyor. Mesela geçtiğimiz günlerde Çin tarafından yapılan açıklamalar büyük oranda düşüşe neden olmuştu.

bitcoin.jpeg

İlk defa yatırım portföyünün kripto para ağırlıklı olduğunu söyleyen bazı yatırımcılar açıklama yapmaya devam ediyor. Onlara göre Bitcoin başta olmak üzere tüm kripto para birimleri ciddi fırsatlar sunuyor. Ayrıca dijital varlıklarda stake etme veya dönüştürme gibi imkanlar var. Ancak altın bu konuda biraz daha geri planda kalıyor.

Türkiye gibi ülkelerde bile yatırım tercihleri giderek kripto paralara doğru kayıyor. Özellikle büyük dijital varlıklara çok daha fazla yönelim olduğunu söyleyebiliriz. Mesela lider altcoin projesi Ethereum bu konuda ön planda. Ayrıca solana yine en fazla tercih edilen dijital varlıklar içerisinde yer alıyor. Bitcoin vs altın kıyaslamasında tercih yönü belli olmaya başladı.

Coinbase kripto para saldırısına uğradı: 6 bin kişinin hesabı sıfırlandı

Ethereum ve Solana gibi kripto paralara yapılan yatırımlar ve kazançlar yatırımcıların iştahını kabartıyor gibi görünüyor. Bu nedenle birçok yatırımcı altından kripto paralara yöneliyor.

Önceki ve Sonraki Haberler
Kripto Para