BM’den Gezi Parkı açıklaması!

BM’den Gezi Parkı açıklaması!

Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Komiseri Michelle Bachelet, “Türk yetkililere, eleştirel ve muhalif sesleri ‘istikrarsızlaştırıcı olarak’ değil tam tersine sosyal diyaloğa katkı sunan bir değer olarak görmesi çağrısında...

Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Komiseri Michelle Bachelet, “Türk yetkililere, eleştirel ve muhalif sesleri ‘istikrarsızlaştırıcı olarak’ değil tam tersine sosyal diyaloğa katkı sunan bir değer olarak görmesi çağrısında bulunuyorum.” dedi.

Euronews’in haberine göre, Gezi eylemlerindeki rolleri nedeniyle suçlanan ve yapılan yargılamaları eleştiren Michelle Bachelet, “Son günlerde Gezi eylemleri nedeniyle “hükümeti devirmeye teşebbüs” suçundan yargılanan 16 sivil toplum aktivistin davası, uluslararası hukuk standartlarını karşılamayan diğer birçok yargılamanın bir benzerini oluşturuyor.” ifadesini kullandı.

'UYGUR BÖLGESİNE GİTMEK İÇİN BEKLİYORUM'

Doğu Türkistan’da yaşanan insan hakları ihlallerine değinen Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Komiseri Michelle Bachelet, Uygur bölgesinde devam eden kaybolma ve keyfi gözaltı raporlarını doğrulamak için Çin’e erişim yolları aradığını da sözlerine ekledi.

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika