Bohemian Rhapsody'nin devam filmine Brian May'den yeşil ışık

Bohemian Rhapsody'nin devam filmine Brian May'den yeşil ışık

Dünya çapında büyük gişe başarısı yakalayan ve dört Oscar ödülü kazanan Bohemian Rhapsody'nin devam filmi için, Queen grubunun gitaristi Brian May yeşil ışık yaktı.

İngiliz rock grubu Queen'in efsanevi solisti Freddie Mercury'nin hayatını anlatan Bohemian Rhapsody filminin devamı gelebilir.

Queen grubunun gitaristi Brian May, Rolling Stone dergisine verdiği röportajda yeni bir film fikirlerinin olmadığını söylemişti. Şimdi, yeni film fikri üzerinde düşündüklerini söyleyen May, "Hiçbirimiz filmin ne kadar büyük olacağını tahmin edemezdik. Filmin yapımına kalbimizi ve ruhumuzu verdik ve kimse filmin bu kadar başarılı olmasını, Rüzgar Gibi Geçti’den daha büyük başarı yakalamasını beklemiyordu" dedi. "Yeni bir filmin olabileceğini düşünüyoruz" diyen May, "Ancak çok iyi bir senaryosu olmak zorunda. Uzun zaman alacaktır" şeklinde konuştu.

Hasılat rekoru

Yönetmenliğini Bryan Singer'ın üstlendiği 2018 yapımı biyografik film Bohemian Rhapsody, dünya çapında 904 milyon dolarlık hasılat elde etti.

Film, başrol oyuncusu Rami Malek’e kazandırdığı En İyi Erkek Oyuncu Oscar’ıyla birlikte toplam dört Oscar’ın sahibi oldu. Film, gelmiş geçmiş en yüksek hasılatlı müzik filmi ve biyografik film olma özelliğini koruyor.

Kültür Sanat