Boş yatak bulamadığı hasta hayatını kaybetti

Boş yatak bulamadığı hasta hayatını kaybetti

HDP Batman Milletvekili Feleknas Uca kendisine ait sosyal medya hesabından koronavirüsten hayatını kaybeden bir vatandaşın yoğun bakım ünitesinde yer bulamadıkları için öldüğünü söyledi.

 

  Feleknas Uca kendisine ait resmi sosyal medya hesabından yoğun bakım ünitelerinin dolu olduğunu söyledi. Gece saatlerinde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya çağrı yapan Feleknas Uca " Diyarbakır’da covid-19 pozitif çıkan Koah hastası bir vatandaşın durumu gittikçe ağırlaşıyor. Yoğunbakım ünitelerimizde yeterince yer var diyorsunuz ama hasta, saatlerdir yoğunbakıma sevk edilmesine rağmen, yeterli yatak yok diye yoğunbakıma alınmadı. @drfahrettinkoca" ifadelerini kullandı.

HASTA HAYATINI KAYBETTİ

Sosyal medyadan yaptığı çağrının akabinde hasta hayatını kaybettiğini söyleyen Feleknas Uca " Dün geceden beri, tüm çabalara rağmen yoğunbakımda yer bulamadığımız hastamızı ne yazık ki kaybettik. Bunun sorumluları, bu süreci kötü yönetip, bunu halktan gizleyenlerdir. İnsanlar göz göre göre ölüyorlar. Siz daha neyi, kimden saklıyorsunuz? @drfahrettinkoca" dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika