Boston Dynamics’in köpek robotu yeni bir iş buldu

Boston Dynmacis robotu Hyundai’de güvenlik şefi olarak çalışacak. Hyundai’nin yayınladığı videoya göre robot Spot geçmiş kliplerde gördüğümüz robottan farklı olarak tasarlanmış.

Boston Dynamics’ün köpek robotu Spor kendine yeni bir iş buldu. Hyundai, robotu, tesisin işçiler için güvenli olmasını sağlamak amacıyla güvenlik müfettişi olarak işe alıyor. İşte detaylar.

Spot şirkette çalışabilmek için farklı güncellemeler almış diyebiliriz. Hyundai’nin Robotik Laboratuvarı’nın termal kamera, LiDAR ve ek AI görevlerini yerine getirmek üzere geliştirilen Spot’u zorlu bir görev bekliyor. “AI İşleme Hizmet Birimi”, Spot’un insanları algılamasına, sıcaklıkları izlemesine ve yangın tehlikelerini kontrol etmesine olanak tanıyacak. Ek olarak fabrika personeli robotu uzaktan izleyebilecek ve tesisin bir alanını daha yakından incelemek isterlerse kontrolü tamamen Spot’a bırakabilecek.

Hyundai, Boston Dynamic'in robotlarını güvenlik müfettişi olarak işe alıyor

Hyundai’ye göre, Spot’u ek endüstriyel sitelere yerleştirmeden önce gece geç saatlerde bir güvenlik devriye robotu olarak etkinliklerde kullanmak yararlı olacak. Hyundai’nin Boston Dynamics için büyük planları var diyebiliriz.

Şirket ufak testlerle başladı ancak ilerde robotlar üretimde çok büyük bir alana sahip olabilir. Böylece bilim kurgu filmlerinde gördüğümüz şeyler gerçek olmaya yaklaşıyor diyebiliriz. İlerleyen zamanlarda robotlar hayatımızda daha aktif bir şekilde yer alacak.

Python programlama dili diğer dillerin önüne geçmeye başladı: Gelecek burada mı?

Bilim Teknoloji